تاور کرین

بیمه تاورکرین

بیمه تاورکرین

بیمه تاورکرین

تاورکرین و آسانسورهای کارگاهی نیز به مانند ماشین الات صنعتی و عمرانی می توانند دچار حوادث و یا خسارات پیش بینی نشده گردند .

بسیاری از این حوادث غیر منتظره و خارج از اراده انسان است . این حوادث گاها جبران ناپذیر و غیر قابل جبران هستند و از نظر مالی بسیار سنگین خواهند بود .

لذا کارگاهها وپروژه های در حال کار ، قبل از انجام هر نوع فعالیت با این دستگاهها معمولا آنها را بیمه می نمایند تا در صورت بروز حوادث بتوانند از مزایای بیمه ای آنها استفاده کنند .

خطرات و حوادث تحت پوشش بیمه به شرح ذیل هستند :

1- آتش سوزی ، زلزله دریایی ، اتش فشان

2- رانش زمین ، نشست زمین ، ریزش کوه

3- تگرگ ، یخ زدگی ، یخ شناور

4- سیل ، آب گرفتگی ، امواج دریا

6- عدم مهارت ، اجرا با کیفیت نازل

7- غفلت ، سهل انگاری، خطای غیر عمد

8- دزدی

9- باران ، برف ، بهمن

10- سقوط ، تصادف ، واژگونی

11- خرابکاری غیر گروهی

سایر حوادثبه جز آن چه صراحتا در بیمه نامه آمده است مستثنی هستند

5- طوفان ، گردباد ، تند باد

 

انواع بیمه های تاورکرین   

                                                                                                                                                  
1– بیمه آتش سوزی تاورکرین (در هنگام عدم استفاده از تاورکرین امکان آتش سوزی وجود دارد)

بیمه آتش سوزی یکی از بیمه های بسیار مهم برای تاورکرین است . گاها شاهد حوادثی از قبیل آتش سوزی تاور کرین هستیم ، که این حوادث از جمله صاعقه ، رعد و برق ، عدم رعایت مسائل ایمنی ، عدم اتصال سیستم ارتینگ ، عدم رعایت صحیح وایمن اتصالات برقی ، نوسانات ولتاژی و غیره باعث این قبیل حوادث می گردد . قطعا بیمه اتش سوزی تاورکرین می تواند آسودگی خاطر استفاده کنندگان از این دستگاه را در پی داشته باشد .

2– بیمه حمل و نقل تاورکرین (از انبار نگهداری تاور تا پروژه و بالعکس)

یکی دیگر از بیمه های مرتبط با تاورکرین و آسانسور های کارگاهی بیمه حمل ونقل است . اصولا یک تاورکرین از زمان انبارش تا زمانی که در یک پروژه نصب و شروع به فعالیت می کند ، چندین مرتبه توسط جرثقیل وکشنده ها جابه جا و حمل می شود . در بعضی از مواقع این پروسه حمل ونقلی می تواند حادثه ساز ومشکل آفرین شود .

به طور مثال اتفاقاتی از قبیل پاره شدن سیم بکسل جرثقیل در زمان بلند کردن قطعات تاورکرین ، افتادن بار ، ضربه خوردگی و یا تصادف احتمالی حمل کننده ها از جمله خطراتی است که ممکن است حادث گردد .

بیمه حمل ونقل تاورکرین و ماشین الات دربرگیرنده کلیه حوادث از این دست خواهد بود و به کلیه همکاران و خریداران و فروشندگان این دستگاهها توصیه می گردد که قبل از هرگونه جابه جایی حتما بیمه حمل ونقل تاورکرین را جاری کنند .

3- بیمه مهندسی تمام خطر نصب تاورکرین

همانگونه که می دانیم در نصب تاور کرین خطرات فراوانی تاور کرین را تهدید می کند ، که صاحبان کارگاهها وخریداران یا فروشندگان باید به این خطرات دقت کنند . بیمه مهندسی نصب تاور کرین می تواند این خطرات وحوادث احتمالی را پوشش دهد ونگرانی همه را برطرف نماید .

معمولا بیشترین خطرات مربوط به تاور کرین در زمان نصب یا پیاده سازی این دستگاه صورت می گیرد . خطراتی از قبیل اشتباهات انسانی که شامل نصاب ها و یا رانندگان جرثقیل حادث می شود .و یا اشکالات فنی که ممکن است به خاطر استهلاک ویا نقص فنی قطعات به وجود آید .

این بیمه می تواند فقط در زمان نصب تاور کرین انجام بگیرد

4- بیمه تمام خطر مهندسی ماشین آلات و تجهیزات پیمانکاران تاورکرین (بیمه بدنه تاورکرین)
5– بیمه مسئولیت اشخاص ثالث تاورکرین(بیمه شخص ثالث تاور کرین)

 

بیمه آسانسورکارگاهی

آسانسورهای کارگاهی نیز به مانند تاورکرین ها مشمول کلیه بیمه های آتش سوزی ، حمل ونقل، بیمه نصب ، بیمه بدنه و بیمه مسئولیت اشخاص ثالث می شود . با توجه به این که آسانسورهای کارگاهی علاوه بر حمل مصالح و تجهیزات برای حمل کارگران و مهندسان پروژه نیز استفاده می گردد ، لذا انجام دادن بیمه های مختلف برای دستگاهی که خطرات جانی می تواند برای انسان داشته باشد بسیار ضروری می باشد .

حوادث کارگاهی

گاها در گوشه وکنار شهر شنیده می شود که برخی از آسانسورهای کارگاهی به دلایل نقص فنی و یا خطاهای انسانی سقوط کرده اند . متاسفانه در این حوادث بارها شاهد فوت کارگران ومهندسان و یا افراد مختلف بوده ایم . به همین دلیل توصیه اکید داریم که پس از نصب و راه اندازی تاور کرین و یا اسانسورهای کارگاهی نسبت به انجام کلیه بیمه های تمام شمول این دستگاه ها اقدام گردد .عدم دقت در انجام این موارد می تواند هم برای کارگاهها وهم برای افراد کارگاهها مشکلاتی را ایجاد نماید .

جهت مشاوره پیرامون انواع بیمه نامه تاورکرین و آسانسورکارگاهی با  شماره 02176706819 تماس بگیرید

تا همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند .

 

 

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.