تاور کرین

تاوركرين potain

تاوركرين potain

تاوركرين potain

تاوركرين potain (پتن) در سال 1928 تأسیس شد  و تا به امروز بیش از 90 سال است که نماد کیفیت و اعتماد را در سراسر جهان به مشتریان ثابت كرده است. تاوركرين پتن بیش از 100.000 تاوركرين را با تعهد به كيفيت  و بهره روي براي عملیات های بزرگ و کوچک روانه بازار كرده است. تاوركرين هاي پتن در انجام کارهای ساختمانی بزرگ کارآمدترین و مؤثرترین ابزار است اين شركت پیشتاز جهان از لحاظ توليد تاوركرين بوده است.

جرثقیل های برجی پتن در سراسر جهان به دلیل قدرت بالابری، قابلیت اطمینان و طراحی های نوآورانه شناخته شده اند. پتن بیش از 60 نوع تاوركرين براي نيازهاي مختلف دارد. با جرثقیل های پتن مي توان تمام جلوه شهر را مملو از آسمان خراش های فوق العاده زيبا كرد. پتن به دلیل سهولت استفاده، حمل و نقل کارآمد و زمان نصب سریع جايگاه ويژه اي در صنعت ساخت و ساز دارد .

 

آشنايي با تاوركرين potain

از زمان آغاز ورود فرانسه به جمع توليد كنندگان جرثقيل با نام پتن،تا به امروز تولید جرثقیل برجی در جهان را رهبري مي كند .امروزه این شرکت بیش از 60 مدل از کارخانه های تولیدی در فرانسه، ایتالیا، پرتغال، هند و چین دارد.

از مهم ترين تاوركين هاي پتن سه خانواده جرثقیل برجی كه  کوچکترین آنها بين 1.0 تن تا 7.98 تن (8.8 تن) ظرفیت ،متوسط 64 تن و بزرگترین جرثقیل های کاربردی ویژه که به ظرفیت 160 تن مي باشند.اغلب جرثقيل هاي اين شركت مجهز به نوآوری‌ و فناوري کابین Ultraview، کنترل‌های هدايت جرثقيل و طیف LVF بالابرها هستند كه روز به روز به شهرت آنها افزوده مي شود.  همچنين وجود نرم افزار انجصاري Smart Set-up  که یک رابط کاربری بصری آسان براي عمليات نصب و پرچيدن جرثقيل مهيا كرده است.

جرثقیل های برجی يا همان تاوركرين هاي پتن تجهیزات سنگینی هستند که در محیط های صنعتی برای جابجایی مواد، محصولات و سایر موارد مانند تیرهای فولادی استفاده می شوند. این جرثقیل ها برای بلند کردن اجسام بزرگ که جابجایی آنها با دست دشوار است مورد استفاده قرار مي گيرند. جرثقیل های برجی به دلیل توانایی كار در سخت ترين شرايط شناخته شده اند. مزیت اصلی تاور کرین این است که به پایه یا ستون نیاز ندارند. جرثقیل های برجی خود نصب پتن یکی از محبوب ترین انواع جرثقیل ها در بسیاری از کارهای ساختمانی هستند كه سال هاست مورد آزمایش قرار گرفته اند و همچنان بهترین انتخاب برای بسیاری از سازندگان و پیمانکاران مي باشند.

جرثقیل های پتن نه تنها در سایت های ساخت و ساز سنتی ، بلکه در پروژه های سدسازی، نیروگاه ها، محوطه های کشتی سازی و پروژه های پل سازی مهم ترين ابزار هستند. این شرکت با ده ها مدل به طیف وسیعی از بازارها ي جهاني دست يافته است و اغلب پیمانکاران برای پروژه‌های شهری، تجاري و ساخت آسمان خراش ها یا مکان‌های کاری که در آن فضا محدود است، پتن را ايده ال مي دانند.

 

افتخارات شركت پتن

 • پتن در سومین دوره جوایز جرثقیل برجی که توسط فدراسیون ساخت و ساز و تجهیزات حمل و نقل (DLR) و اتحادیه حرفه ای تکنسین های جرثقیل (SPMDG) برگزار شد برنده اين دوران شد.
 • طي ازمايشي كه انجام شد جرثقيل پتن مدل GTMR 386B در کوه‌های آلپ در ارتفاع 2700 متری نيز قابليت كاركرد دارد.

 

 

چرا پيمانكاران تاوركرين هاي potain را ترجيح مي دهند؟

 • قدرت

تاوركرين هاي پتن فرانسه با حداقل ظرفیت 8.8 تن (17600 پوند) و حداكثر ظرفيت 20 تن، قدرتی را که برای انجام سخت‌ترین مشاغل نیاز است را برآورده كرده است.  جرثقیل های خود نصب پتن دارای حداکثر ظرفیت نوک 1.5 تن (3000 پوند) مي باشند که امكان تحمل بارهای سنگین را در بهترين حالت دارد. اگر هر روز با جابه جايي مواد سنگین سر و کار دارید، جرثقیل هایPotain  تنها راه چاره براي عمليات ساختماني شما مي باشد.

 • کیفیت

ساخت و سازهاي سنگين از قبيل سدسازی، پل سازی یا کشتی سازی تنها با اين نوع جرثقیل قابل انجام است. هر مدل از مجموعه جرثقیل های پتن به طور خاص براي به ثمر رساندن عمليات هاي مختلف ساختماني طراحي شده اند. در نتيجه مي توانيد با اطمینان و آسودگی خاطر پروژه هاي عمراني سنگين را به ثمر رساند.

 • حمل و نقل آسان

وقتی صحبت از ساخت و ساز و سایر پروژه های ساختمانی به میان می آید، جرثقیل پتن با فرآیند حمل و نقل آسان و مکان یابی كارامد در كوتاه ترين زمان به محل پروژه منتقل و مونتاژ مي شوند.

 

کاربردهای تجاری تاوركرين هاي پتن

جرثقیل های برجی پتن با حذف نیاز به جابجایی و مونتاژ مجدد تجهیزات راحتي عمليات ساخت و ساز را در كشورها آسانتر كرده است.ايتاليا عظمت بسياري از شركت هاي تجاري و مسكوني خود را مديون  تاوركرين هاي پتن است.ايتاليا براي ساخت اين برج جدید، معروف به Torre Hadid ، در مرکز میلان از جرثقيل پتن فرانسه كمك گرفته است و قرار است به يكي از بلندترین ساختمان‌های شهر و برج هاي نمادين تبديل شود.

نوع خاصي از تاوركرين پتن با سرعت 4 متر و ارتفاع 210 متر بسياري از پروژه هاي عمراني را به راحتي و رواني انجام مي دهند. براساس عقيده بسياري از پيمانكاران،جرثقیل های پتن کارآمدترین ابزار برای ساختن سازه های بلند هستند. توانایی آنها در حمل بارهای سنگین یک مزیت کلیدی به حساب مي آيد.

همچنين با درایوهای فرکانس متغیر عملکرد بهینه اي در ميان جرثقيل هاي ديگر دارند.  جرثقیل‌های پتن بالاترین استاندارد را در زمينه مجهز بودن به فناوري SmartCom ( یک سیستم کنترل الکترونیکی است که اطلاعاتی مانند مدت زمان کارکرد جرثقیل، مدت زمان کارکرد بالابر، وینچ های چرخ دستی و مکانیسم چرخشی و همچنین تعداد ترمز را در اختیار اپراتور و تکنسین خدمات قرار می دهد) دارند. برنامه کاربردی SmartCom یک ابزار بسیار مفید برای نگهداری پیشگیري از خرابي تاوركرين و سقوط آن مي باشد.

 

ويژگي هاي برتر جرثقیل برجی پتن

ظرفیت بالابری جرثقیل معمولاً بر حسب تن بیان می شود. این واحد بیشترین ميزان مجاز جرثقیل را نشان می دهد. به عنوان مثال، جرثقیل 200 تنی می تواند باری به وزن 10 تن را تا فاصله 20 متری از زمين بلند کند. یکی دیگر از شاخص های کلیدی ظرفیت بالابری حداکثر بار است که به ابعاد تجهیزات جرثقيل بستگی دارد. ارتفاع جرثقیل نیز بر ظرفیت بالابری تأثیر می گذارد.

شركت پتن، برخي از مدل هاي تاوركرين هاي خود در ظرفیت هاي 6 تن است و با بازوی 48 متری با حداکثر ارتفاع 56.5 متری با زوايه 30 درجه به گونه ای جمع و جور طراحی شده است که امكان حمل و نقل در فضاهاي محدود را فراهم می کند.

برخي مدل ها تا 45 متر و 1.5 تن بار مي تواند تحمل كند.ارتفاع زیر قلاب با بازوی افقی 38.5 متر و افزايش زاویه تا 30 درجه باعث افزایش دسترسی عمودی تاوركرين به 56.5 متر می شود.حداقل فضاي مورد نياز براي نصب آن 4.5 4.5 x  متر فضا نياز دارد. شرکت پتن امکان نصب در فضاهای باریک نزدیک به ساختمان ها نيز به دليل پايه هاي باريك خود فراهم كرده است.فناوري هاي به كار رفته در داخل کابین تاوركرين از قبيل Ultra View یا Ultra View Light كار هدايت آن را بسيار آسان كرده است.

همچنين با  طراحی درب پانل الکتریکی که به سمت بالا باز می شود از اپراتور در برابر آفتاب و باران محافظت می کند. علاوه بر این، فرستنده کنترل از راه دور و شارژر باتری را می توان در آن ذخیره کرد. با اين مدل تاوركرين ها مي توان مشاغل بیشتری را انجام داد و در نتيجه به بازدهی و سود بيشتر رسيد.

 

برخي از مدل هاي تاوركرين potain

تاور کرین 4 تن پتن Potain E10 14C
 • حداکثر وزن قابل تحمل: 4 تن
 • حداکثر وزن قابل تحمل در نوک بازو: 1400 کیلوگرم
تاور کرین 6 تن پتن مدل Potain F15 15
 • حداکثر وزن قابل تحمل: 6 تن
 • حداکثر وزن قابل تحمل در نوک بازو: 1500 کیلوگرم
 • دارای سطح مقطع 1.6*1.6 متری
 • ضریب خود ایستایی: 40 تا 52 متر
تاور کرین 8 تن پتن مدل Potain F2 23
 • حداکثر وزن قابل تحمل: 8 تن
 • حداکثر وزن قابل تحمل در نوک بازو: 2300 کیلوگرم
 • سطح مقطع 2*2 و 1.6*1.6
تاور کرین 12 تن پتن مدل potain H30 30
 • حداکثر وزن قابل تحمل: 12 تن
 • حداکثر وزن قابل تحمل در نوک بازو: 3000 کیلوگرم
 • سطح مقطع 2*2 متر
تاور کرین 10 تن پتن مدل Potain H25 14
 • حداکثر وزن قابل تحمل: 10 تن
 • حداکثر وزن قابل تحمل در نوک بازو: 1400 کیلوگرم
 • سطح مقطع 2*2 متر و 1.6*1.6 متری
تاور کرین 16 تن پتن مدل Potain H40 40
 • حداکثر وزن قابل تحمل: 16 تن
 • حداکثر وزن قابل تحمل در نوک جیب: 4 تن
 • دارای دو سطح مقطع 2*2 متری و 2.5*2.5 متر
تاور کرین 20 تن پتن Potain K5 50C
 • حداکثر وزن قابل تحمل: 20 تن
 • حداکثر وزن قابل تحمل در نوک بازو: 5000 کیلوگرم
 • سطح مقطع 2*2 متر و 2.5*2.5 متر

 

دو مدل مشهور تاوركرين potain

 • تاوركرين پتن مدل MCT 85

تاوركرين پتن مدل MCT 85  بیش از یک دهه به عنوان پرفروش‌ترین جرثقیل برجی در سراسر جهان فروش داشته است.MCT 85  کارخانه خود را در پونا هند با حداکثر طول بازو 52 متر و بار نوک 1.1 تن و حداکثر ظرفیت 5 تن ساخته شده است.

Potain MCT 85  به دلیل سرعت کار بالا و تطبیق پذیری عملیاتی، حداکثر کارایی را برای پروژه های مختلف ساخت و ساز دارد. از ویژگی‌های خاص آن می‌توان به انتشار صدای کم، مونتاژ ساده و مصرف انرژی کم اشاره کرد.

 • تاوركرين پتن ايگو  36

Potain Igo 36  یک تاوركرين خودبراست كه نه تنها بسیار جمع و جور است، بلکه یکی از متنوع ترین گزینه ها ويژگي ها را در ميان مدل هاي ديگر دارد كه قطعا ارزش سرمايه گذاري دارد. ایگو 36 دارای ظرفیت بالابری 4 تن و حداکثر شعاع 10.7 متر و حداکثر طول بازوی 32 متر مي باشند. جرثقیل برجی خود نصب پتن ایگو 36 ، به طور خاص برای استفاده در مناطقي با مساحت محدود مانند خیابان های باریک، کوچه های تنگ و یا حتی داخل خانه ها طراحی شده است.

سایر جرثقیل های برجی پتن مانند تاور کرین پوتین HD-40A و تاور کرین پوتین HD-16نيز برای کاربردهای سنگین و کار در مکان های شیب دار یا موانع ایده آل است.

شما می توانید با  جرثقیل برجی خود نصب پتن ایگو 36 را به راحتی در شرایط مختلف کار کنید. ویژگی‌های باورنکردنی اين جرثقيل آن را به یکی از بهترین گزینه‌ها برای تقریباً هر شغل ساختماني تبديل كرده است.ویژگی های جرثقیل برجی خود نصب پتن ایگو 36  به شرح زیر است:

 • داراي يك سیستم خود نصب که امکان مونتاژ سریع در زمان کم را دارد.
 • حداکثر ارتفاع: 26 متر
 • طول جک: 32 متر
 • حداکثر ظرفیت بالابری: 4 تن
 • وینچ مکانیکی (2 سرعته) با شیار ثابت

 

 • تاور کرین هیدرولیک پتن MRH 175

جرثقیل برجی جدید Potain MRH 175، یک جرثقیل بازویی هیدرولیک است كه از آخرین فناوری بالابر برای كار در شلوغ ترین محل هاي ساخت و ساز به كار مي رود. حداکثر ظرفیت MRH 175  11تن است، در حالی که حداکثر طول بازوی 180 فوت مي باشد.

تنها چيزي كه در مورد اين تاوركرين هیجان انگیز است نوآوری هاي به كار رفته در آن است. جرثقیل های برجی MRH 175 دارای آخرین فناوری لوفینگ هیدرولیک است كه متقاضيان بسياري براي خريد دارد.در حقيقت اين مدل جدیدترین نسخه از سری جرثقیل های بازوی هیدرولیک لوفینگ  شركت پتن است. وزن عناصر اين مدل از تاوركرين پتن کمتر از 8.5 تن است و طراحی هیدرولیک به این معنی است که نیازی به نصب سیم‌طناب نیست و جرثقیل کمکی کوچک‌تری برای نصب نیاز است، زیرا هیچ گیره‌ای برای مونتاژ وجود ندارد.

 

نتيجه

تاورکرین های پتن خالق پروژه هاي عظيمي در كشورهاي مختلف بوده است.يكي از آنها بلندترین برج جهان در دبي مي باشد. شهرت اين برند در ايمني،قدرت و ظرفيت بالا،نواوري هاي مدرن و طراحی‌های ابتکارانه  به حدي رسيده كه در ايران نيز به عنوان برند برتر جا افتاده است و به کمپانی بزرگ Manitowoc پیوسته است. با خريد جرثقيل هاي پتن  ديگر دغدغه و مشكلات نصب را نداريد و خيلي آسان و سریع مونتاژ و پرچيده مي شوند و از آنجايي كه سازگار با محيط زيست هستند بسيار مقرون به صرفه مي باشند.در هر صورت اگر انتخاب شما پتن سرمايه گذاري خوبي كرده ايد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.