تاور کرین

تاوركرين zoomlion

تاوركرين zoomlion

تاوركرين zoomlion

تاوركرين Zoomlion (زوملاين) با بیش از 50 سال طراحی در زمينه جرثقیل هاي برجي در ابعاد متوسط ​​و بزرگ تقريبا انتخاب اول هر كارفرمايي است.در جرثقيل هاي زوملاين قطعات اصل از آلمان و ایتالیا به كاررفته است و اغلب آنها مجهز به سیستم کنترل الکترونیکی مي باشد.
تاور کرین یکی از متداول ترین تجهیزات بالابری در محل ساخت و ساز ها است که معمولاً در مرکز ساختمان ثابت می شود تا اجسام را به مکان و ارتفاع متفاوتی منتقل کند. تاور کرین زوملاين مجهز به انواع دستگاه های ایمنی مانند محدود کننده ارتفاع بالابر، محدود کننده محدوده چرخشی و محدود کننده چند منظوره برای کنترل لحظه اي بار، ظرفیت بالابر و محدوده حرکت است.
زوملاين در دروان كرونا نيز با پشتيباني خوب و مديريت قوي صنعت گران نفت را از در زمينه تامين ماشين الات بي نياز كرده است. امروزه تقاضا برای جرثقیل های برجی در حال افزایش است زیرا قطعات ساختمانی اغلب از بتن و مواد سنگين هستند و جابه جايي آنها سخت مي باشد ،همچنين ساختمان ها تبديل به آسمان خراش شدند و پل ها و توسعه شهري افزايش پيدا كرده است.در ميان تاوركرين ها درآمد Zoomlion در سال 2020 به دليل افزايش تقاضا از 65.1 میلیارد فراتر رفته و رکورد تاریخی زده است. تاور کرین یکی از متداول ترین تجهیزات بالابری در محل ساخت و ساز ها است که معمولاً در مرکز ساختمان ثابت می شود تا اجسام را به مکان و ارتفاع متفاوتی منتقل کند. تاور کرین زوملاين مجهز به انواع دستگاه های ایمنی مانند محدود کننده ارتفاع بالابر، محدود کننده محدوده چرخشی و محدود کننده چند منظوره برای کنترل لحظه اي بار، ظرفیت بالابر و محدوده حرکت است.
در گزارش 2020 ، زوملاين به دليل ديجيتالي كردن صنايع ، ارتقاء فناوری هاي خود و سرمایه گذاری هنگفت در تحقیق و توسعه رکوردهای جدیدی را در فروش و سودآوری به ثبت رسانده است و از نظر فروش جرثقیل های کامیونی 30 تن و بالاتر در رتبه اول صنعت قرار گرفته و سهم  بزرگي  از بازار جرثقیل ها را در چین کسب كرده است.

معرفي شركت زوملاين

نهال رشد شرکت زوملاین (Zoom Lion)از پارك علم فناوري هونان چين كاشته شد و از آن  زمان به بعد با به كارگيري علم در كناري فناوري هاي روز دنيا محصولات خود را بر پايه فناوري هاي صنايع سنگين در چين در مقاوم اول و در جهان با رتبه ششم به فروش رساند.
این شرکت توسط چون شین ژان در 8 آگوست 1999 تاسیس شد و دفتر مرکزی آن در چانگشا، چین است. اين شركت حتي روي دست اروپايي ها زد و مقاوم خود را به سومین تولید کننده ماشین آلات بتن رساند.زوملاین بلافاصله بعد از دستیابی به گواهینامه ایزو 9001، در ليست بورس شرکت های بزرگ چینی و بورس جهانی هنگ کنگ قرار گرفت . همچنين با خريد شرکت انگلیسی پاورمول و شركت ماشین آلات بتنی ایتالیایی ركورد جهاني توليد محصولات بتني را زد.هم اكنون اين برند با 73 خط تولید و نزدیک به 10000 محصول، محبوب ترين توليد كننده ماشين الات سنگين مي باشد كه بیش از ۱۰۰ کشور و منطقه را در سراسر جهان پوشش می دهد و داراي پارک صنعت و فناوری ،در کشورهای ایتالیا، آلمان ، هند، برزیل و بلاروس می‌باشد.
زوملاين در زمینه ساخت ماشین آلات ساختمانی با تحقیق و توسعه و ساخت فناوری‌ها و تجهیزات پیشرفته برای پروژه‌های ساخت و ساز ، از جمله پروژه‌های ساخت‌وساز، مهندسی انرژی، مهندسی محیط زیست و پروژه‌های مهندسی حمل‌ونقل تخصص ديرينه دارد. این شرکت کسب و کار خود را از طریق توليد محصولاتي از قبيل: ماشین آلات بتن، ماشین آلات جرثقیل، ماشین آلات محیطی و بهداشتی، ماشین آلات راه سازی و پایه شمع، ماشین آلات کار زمین، ماشین آلات و سیستم های حمل مواد و خدمات اجاره مالی، ماشین آلات بتن ،پمپ های بتن سوار بر کامیون، پمپ های بتن سوار بر تریلر، بوم های بتن ریزی، جرثقیل های کامیون، جرثقیل های کامیون همه جانبه، جرثقیل های خزنده و انواع جرثقیل های برجی، انواع ماشین آلات کار زمین از جمله لودر، بولدوزر و بیل مکانیکی به سود دهي رسانده است.

آشنايي با تاوركرين zoomlion

تاوركرين هاي زوملاین ساخت كشور چین است و ظرفیت باربری حداكثر تا25  تن دارند.همچنين زوملاين نام خود را به عنوان اولین جرثقیل برجی با ارتفاع بیش از 10.000 متر در جهان با حداکثر وزن 450 تن و حداکثر ارتفاع بالابر 400 متر كه معادل بلند کردن 300 اتومبیل مي شود به ثبت رسانده است.
در ساخت تاوركرين هاي زوملاين فن‌آوری‌های کلیدی با الزامات ایمنی و نواوري هاي تكنولوژيكي در زينه حمل و نقل ،مونتاژ يا جداسازي قطعات باعث شده اين شركت ركورد جهاني بزند.انواع مدل هاي تاوركرين زوملاين در بزرگترین کارخانه تاورکرین هوشمند دنیا تولید می شوند. طبق  برنامه ریزی ها، این کارخانه ماشین آلات ساختمانی در محدوده 80 تا 20000 تن تولید مي كند كه  بسيار تحسين برانگيز است.
زوملاين  پیشرفت های جدیدی در زمینه هایي مانند تجهیزات خاک برداری و سکوهای کار هوایی اکنون رتبه ششم را در بین برندهای داخلی دارد و از آنجايي كه محصولات اين شركت سازگار با محیط زیست است ، سهم بازار آن در سال 2020 رتبه اول بوده است.
كار تاثير برانگيز زوملاين با كاهش هزينه هاي اضافي ارزش بیشتری برای همه سهامداران ایجاد كرد.در سال 2021، Zoomlion به استفاده از تفکر اینترنتی در عملیات تجاری خود ادامه داد و بهترین کیفیت ممكن را در محصولات خود قرارداد و به سرعت به یک شرکت دیجیتالی، هوشمند و دوستدار محیط زیست و مبتكر در زمينه بين المللي تبديل شد.

مشخصات کلیدی و منحصر به فرد زوملاين

 • تجهیزات ساخت و ساز با عملکرد عالی بالابر تاور کرین WA6015-8A
 • مجهز به بخش کلی 1.6 متر، که ارگانیک ترین نوع است، نوک جیگ 60 متری آن كه مي تواند 1.5 تن را بلند کند و سازگار با انواع شرایط ساخت و ساز.
  حداکثر ظرفیت بالابری 8 تن و حداکثر سرعت بالابری 100 متر در دقیقه
 • تنظیم سرعت تبدیل فرکانس براي افزايش راندكان كار
  نقاط بالابر طناب نصب را افزایش دهید تا کارایی برچیدن بازوی هوایی بهبود یابد.
 • داراي سه مکانیسم برای تنظیم سرعت
 • عملکرد محصول و راندمان کار را بهبود می بخشد و
  مصرف انرژی سیستم را تا 45٪ در مقایسه با معمول کاهش می دهد.

انواع تاوركرين zoomlion

 • تاور کرین 450 تنی
زوملاين، سازنده جرثقیل و تجهیزات ساختمانی، بزرگترین جرثقیل برجی چرخشی جهان را ساخته است.این اولین جرثقیل برجی با حداکثر بار بیش از 10000 تن و حداكثر ارتفاع بالابر 400 متر و وزن 4000 تن است. اين جرثقيل برای ساخت پل رودخانه چانگژو-تایژو یانگ تسه چين به كار گرفته شد. این پل به عنوان بزرگترین پل کابلی جاده ای و ریلی جهان شامل دو جاده و یک خط ریلی است.
 • تاور کرین Luffing-jib زوملاين
معمولاً هنگام کار با جرثقیل برجی در متروی شهری يا مرکز شهر، فضا و فاصله محدودی وجود دارد. تاور کرین لوفینگ برای پروژه های ساختمانی که فضای زیادی وجود ندارد ایده آل است. جرثقیل لوفینگ چرخش را هنگام كار كاهش مي دهد و انتخاب خوبی برای محل های کاری است که دو یا چند جرثقیل به طور همزمان کار می کنند. طراحي مورب و  زوايه دار بازوي اين تاوركرين شعاع چرخشی آن را در مقایسه با انواع جرثقیل برجی استاندارد بسیار کاهش داده است. تاور کرین لوفینگ زوملاين نیز از ظرفیت بالابری بالايي برخوردار است .شايد جالب باشد بدانيد براي ساخت توربین های بادی به عنوان جایگزین انرژی ازجرثقیل های لوفینگ استفاده شده است.
زوملاين با گنجاندن مواردي از قبيل کابین اپراتور ارگونومیک ،قطعات با ماندگاری و كيفيت بالا، سیستم اندازه‌گیری بار،ویژگی های ایمنی داخلی و پیکربندی های مختلف توانسته بر رقبا پيشي بگيرد.
 • تاور کرین Flat Top زوم لاین
جرثقیل برجی تخت با داشتن سر فشرده و کابین متحرک مونتاژ آساني دارند و باعث صرفه جویی عمده به خصوص در پروژه هایی که چندین جرثقیل همزمان بايد كار كنند ،مي شود.
سیستم مدولار جرثقیل های برجی Flat Top را می توان به روش های مختلف پیکربندی کرد تا کاملاً با نیازهای هر پروژه سازگار شود. علاوه بر این، برای تطبیق پذیری بیشتر و صرفه جویی در ناوگان اجاره ای، می توان برخی از قطعات بازویی و ضدجیب را بر روی مدل های مختلف از همان سری جرثقیل برجی سقفی مونتاژ کرد. اين نوع تاوركرين ها به طور استاندارد مجهز به چندین سیستم برای بهبود عملکرد هستند، مانند سیستم  PowerLift، است كه به شما امکان می دهد ميزان بار را تا 10% بهبود بخشید.
 • تاورکرین Hammer head زوملاين
تاوركرين چکشی زوملاين یکی از رایج ترین انواع جرثقیل های مورد استفاده در سراسر جهان به ویژه برای جابجایی دقیق طیف گسترده ای از مواد سنگین به كار مي رود. اين تاوركرين ها را مي توان در هر مكاني و براي بلند كردن هر حجمي از موارد به كار گرفت. در حقيقت يك اسب کاری همه کاره هستند.همچنين، حرکت افقی دقیق بار یک مزیت قابل توجه در جرثقیل هاي برجی سر چکشی است.
ويژگي هايي نظير طرح هاي مدولار نصب و جداسازی ،کابین اپراتور ارگونومیک ،قطعات باکیفیت و بادوام و دسترسی آسان به تعمیر و نگهداری و ویژگی های ایمنی داخلی و موتورهای مبدل فرکانس اقتصادی که نیاز به برق را در حین کار با جرثقیل کاهش مي دهد اين تاوركرين زوملاين را بسيار محبوب كرده است.


علت انتخاب تاوركرين zoomlion

 • سیستم کنترل الکتریکی
با سيستم کنترل الكتريكي  PLC، تاوركرين ها از قابلیت اطمینان و ایمنی بهتری برخوردار مي شوند. المان های الکتریکی که توسط سازندگان حرفه ای از قبيل زوملاين با تکنولوژی پیشرفته خارجی تولید می شوند، دارای عمر سرویس 3 یا 4 برابر بیشتر از محصولات داخلی، ایرادات کمتر، نگهداری و تعمیر آسان و همچنین عملکرد قابل اعتماد هستند.
 • ویژگی های فنی تاوركرين zoomlion

تاوركرين هاي زوملاين دارای حالت های عملیاتی متعدد و کاربرد گسترده هستند و با ويژگي هاي فني متعدد برای پروژه های ساختمانی مختلف قابل استفاده مي باشند.

 • طرح هاي زيبا تاوركرين zoomlion
تمامي تاوركرين هاي زوملاين از طراحي و زيبا شناسي بالايي برخوردار هستند. کابین جرثقيل دید خوب و فضای داخلی بزرگ یک محیط کاری خوب برای اپراتورها فراهم كرده است.
 • استانداردهاي مناسب تاوركرين zoomlion
اغلب جرثقيل هاي زوملاين داراي استانداردهايي از قبيل حداکثر طول بازو: 50 متر، طول جک در حالت های مختلف مونتاژ با كاهش 5 متر ، حداقل طول جک 30 متر،حداکثر ظرفیت بالابری 8 تن، حداکثر ظرفیت بالابر در نوک بازو1.5 تن ،  حداکثر لحظه بلند شدن125 tm ، قدرت37 کیلو وات و ظرفیت طناب: 610 متر مي باشد.
فناوري هاي به كار رفته در تاوركرين zoomlion
به صراحت مي توان گفت زوملاين اولین تکنولوژی جهان است كه نه تنها عملکرد بالابری قدرتمند در سطح 10000 تن دارد، بلکه جنبه های حمل و نقل، مونتاژ و جداسازی قطعات را نيز تضمین می کند.
ويژگي هاي برتر فناوري:
 • تولید کننده جرثقیل چینی Zoomlion با ظرفیت 25 تن در حال حاضر استانداردترين فناوري را دارد.
 • یک سیستم اسکن لیزری برای اجتناب از برخورد با مانع
 • داراي عملکرد تشخیص اشیا كه به آن اجازه می دهد تا اشیاء هدف را قفل و ردیابی كنند.
 • داراي فناوري کنترل ضد نوسان
 • داراي برد 230 کیلومتر و مصرف برق 150 کیلووات ساعت، به این معنی است که می تواند شیب های 50 درصدی را تحمل کند.
 • به ارث بردن 65 سال فناوری و نوآوری برای ایجاد یک قدرت بزرگ در صنعت تاوركرين ها
 • يكي از فن آوری کلیدی جرثقیل برجی زوملاين الزامات ایمنی بالا است كه توانسته یک رکورد جدید در زمينه نواوري بزند.
نتيجه
در سال های اخیر با توسعه زیرساخت های جدید و توسعه سریع ساختمان های پیش ساخته در چین، استفاده از جرثقیل های برجی بزرگ بیش از پیش رواج یافته است.همانطور كه مي دانيد، انرژی های پاک و انرژی های تجدیدپذیر یکی از روندهای جدید در توسعه اقتصادی چین است با ارتقای سطح صنعتی شدن، زمینه های ساختمانی در مقیاس بزرگ مانند صنایع پتروشیمی، متالورژی، مهندسی هوافضا و غیره، تعداد زیادی قطعات و تجهیزات در مقیاس بزرگ در سطح 100 و 1000 تن ظاهر شده اند. علاوه بر این،صنعت حمل و نقل سنگین و صنعتی شدن صنعت ساختمان، توسعه و بلوغ این دو صنعت بیانگر ورود چین به عصر آسمان خراش هاي بزرگ است. پروژه‌های فوق‌العاده چین سال به سال در حال افزایش است و توسعه حمل‌ونقل سنگین در صنعت بالابری با سرعتی جهشی در حال پیشرفت است. در هر صورت صنعتی شدن ساخت و ساز باعث خواهد شد، انقلابی جدید در تجهیزات تاور کرین زوملاين در طیف گسترده ای از زمینه ها از قبيل پل ها، نیروی باد، انرژی حرارتی، انرژی هسته ای، نیروگاه های آبی، مکان ها و را پوشش دهد و ساختمان های فوق العاده مرتفع و آسمان خراش ها را بسازد.با وجود زوملاين نفوذ و رقابت برندهای چینی در زمینه جرثقیل برجی جهانی افزایش پيدا كرد. در عین حال، اولین محصول فوق بزرگ 10000 تنی خود را معرفي كرد.
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.