تعمیرات و نگهداری

تعمیر آسانسور کارگاهی

تعمیر آسانسور کارگاهی

تعمیر آسانسور کارگاهی پس از نصب و راه اندازی آسانسورکارگاهی یکی از مهمترین موضوعات به شمار می اید . از آنجاییکه آسانسور کارگاهی در پروزه ها و برج های بسیار بلند نصب و راه اندازی می گردد و کار حمل مصالح و نفرات را انجام می دهد . به همین لحاظ موضوع تعمیر این دستگاه بسیار حساس و حیاتی خواهد بود . و کوچکترین اشتباه در تعمیر این دستگاه می تواند خسارات جانی و مالی فراوانی را وارد نماید. لذا بهره گیری از تعمیرکاران متخصص و مجرب اسانسور کارگاهی می تواند فشار و استرس روانی استفاده از این دستگاه را کاهش داده و همچنین باعث پایین آمدن هزینه های اضافی این دستگاه گردد .

تعمیر آسانسور کارگاهی شامل دو بخش تعمیرات الکتریکال و مکانیکال است .

تعمیرات الکتریکال شامل تعمیر قسمتهای برقی موتورها مانندسیم پیچی و رفع عیب برقی ، مگنتهای موتورها ، تابلو برق ، درایوها ترمزها، کنتاکتورها و رله ها می باشد .

تعمیرات مکانیکال اسانسور کارگاهی نیز شامل تعمیر خرابی گیربکسها ، رولیکها ، تعمیرات پاراشوت و تعمیرات قسمتهای مکانیکی و همچنین نصب و راه اندازی و دمونتاز دستگاه اسانسور کارگاهی می باشد .

استفاده از تعمیر کاران مجرب و متخصص در تعمیر اسانسور کارگاهی

ما در سایت کرین یاب بارها و بارها در خصوص تجربه و تخصص مطالبی را نوشته ایم . در صنعت دستگاههای فراوانی وجود دارد که اگر در قسمتی یا قسمتهایی دچار مشکلات فنی شوند . با حضور یک تعمیرکار و تعویض و یا تعمیر قسمتهای اسیب دیده مشکل را برطرف خواهد نمود و تنها خسارت وارد شده به سیستم می تواند تاخیر ایجاد شده در روند تولید یا کار و همچنین ممکن است در بعضی مواقع هزینه های مالی را نیز در بر داشته باشد .

این در حالی است که اگر در بعضی دیگر از دستگاهها در صنعت از جمله اسانسور کارگاهی در حین انجام کار دچار مشکل فنی گردد این مشکل می تواند منجر به خسارات بسیار ناگوار از قبیل خسارات جانی برای انسانها گردد که متاسفانه در بسیاری از موارد هم شاهد این موضوع بوده ایم . اگر در صفحات حوادث روزنامه ها و جراید و همچنین شبکه های مجازی کمی دقت کرده باشید هر از گاهی شاهد سقوط مواردی از این دستگاه در تهران و یا اقصی نقاط ایران هستیم . که متاسفانه در تعداد زیادی از موارد مشاهده شده به علت عدم تخصص تعمیرکاران این دستگاهها و تیم های تعمیرات و نگهداری بوده است . واین حوادث نیز از نواقص ناچیزی شروع شده و به دلیل عدم رسیدگی و برطرف نشدن عیب، این عامل به یک بحران تبدیل و در نهایت باعث سقوط دستگاه و خسارات جبران ناپذیر گردیده است .

تخصص ، تجربه و دقت نظر تعمیرکار اسانسور کارگاهی می تواند باعث ارامش و امنیت پروزه ها و کارگاهها شود . اگر در کارگاه یا پروژه خود اسانسور کارگاهی دارید و نگران بحث تعمیر آن هستید کارشناسان کرین یاب امادگی دارند تا در تعمیر این دستگاه شما را یاری دهند .

نکات مهم در تعمیر اسانسور کارگاهی

در تعمیر اسانسورهای کارگاهی باید به این نکات توجه ویژه نمود زیرا این نکات در صورت بی توجهی بحران ساز خواهند شد .

–  توجه به اتصالات سکشنها و اتصالات کمربندها است که در صورت شل شدن و یا باز شدن می تواند باعث سقوط دستگاه گردند

– توجه ویژه به میکروسویچ های حد بالا و پایین وتناز دستگاه که این میکروسویچ ها نیز می تواند خطر افرین باشد

– شکستگی و پوسیدگی در سکشن های اسانسور کارگاهی نیز می تواند خطرناک باشد

– توجه به سیتسم های ایمنی دستگاه از جمله پاراشوت دستگاه

– توجه و دقت به گیربکس و موتورها و مگنت و ترمزها نیز بسیار حائز اهمیت می باشد

– روغن کاری و گیریس کاری و روان کاری دستگاه نیز مهم می باشد .

سرویس های دوره ای در تعمیر آسانسور کارگاهی

یکی از روش های بسیار موثر در سالم نگهداشتن اسانسور کارگاهی انجام سرویس های دوره ای و اماده به کار نکه داشتن این دستگاه می باشد

سرویس ها و بازدید های دوره ای می تواند بر اساس نو یا استوک بودن دستگاه به صورت پریود روزانه ، هفتگی ،ماهیانه و سالیانه باشد

سرویس های روزانه می تواند شامل بازدید های روزانه از قسمتهای مختلف دستگاه باشد

سرویس های هفتگی می تواند شامل روانکاری و بازدید و چکاپ روغن ، واسکازین و غیره باشد

سرویس های ماهیانه میتواند شامل تعویض و یا فول کردن واسکازین گیربکسها ، گیریس کاری و روانکاری ، سفت کردن پیج و مهره های سکشن ها و دنده های شانه ای و  …..

سرویس های سالیانه نیز می تواند منجر به اورهال کامل دستگاه گردد

اورهال اسانسور کارگاهی

تعمیر اسانسور کارگاهی می تواند به دو صورت جزئی یا کلی صورت پذیرد . در اغلب موارد انجام تعمیر اسانسور کارگاهی به صورت جزئی خواهد بود . به طور مثال گاهی اسانسور در روند حرکتی خود به سمت پایین یا بالا دچار لرزش زیاد است تعمیر کار پس از بررسی متوجه تنظیم نبودن رولیک های دستگاه و یا عدم روانکاری به موقع می شود و با تعویض رولیک اسانسور کارگاهی مشکل را برطرف می نماید . اما گاهی اوقات اسانسور کارگاهی پس از یکسال یا چندین سال در یک کارگاه یا پروژه دچار فرسودگی در بسیاری از قطعات و قسمتهای خود

می شود در این حالت با تعمیر و یا تعویض یک یا چند  قطعه دستگاه به حالت اولیه بر نمی گردد . لذا در این صورت لازم است تا این دستگاه در وضعیت اورهال کامل قرار بگیرد تا بتواند به صورت مجدد به چرخه فعالیت خود ادامه دهد .

این اورهال شدن شامل سرویس و تعمیر اساسی موتورها ، گیربکسها ، تعویض رولیک ها ، سرو سامان دادن به تابلو برق و اینورتر ،سرویس مگنت و ترمزها ، تعویض پیچ ومهره های سکشن و شاید رنگ امیزی مجدد از جمله فعالیت هایی است که در اورهال اساسی اسانسور کارگاهی صورت می گیرد .

تعمیر اسانسور کارگاهی و نقش قطعات استاندارد

همانگونه که میدانید در تعمیر اسانسور کارگاهی ، بعضا با تعمیر و سرویس یک قطعه معیوب اسانسور کارگاهی می تواند مجددا به چرخه فعالیت خود برگردد . اما گاهی اوقات قطعات دیگر قابل استفاده نیستند و تعمیرکار مجبور است تا قطعه مذکور را تعویض نماید . به طور مثال رولیک های اسانسور کارگاهی به مرور زمان دچار کاهش قطر می شود و در دفعات اول و یا دوم  با تنظیم کردن رولیک ها می توان این مشکل را برطرف نمود اما بعد از چندین بار تنظیم کردن رولیکها و کاهش بیش از اندازه انها  ، قطعا باید آن رولیک تعویض گردد تا حرکت اسانسور دچار مشکل نگردد . در این گونه موارد توصیه می کنیم که حتما از قطعات با کیفیت،فایریک و استاندارد استفاده نمایید . وقتی صحبت از فابریک بودن قطعات اسانسور کارگاهی می کنیم به این معنی نیست که الزاما باید قطعات ساخت کشور سازنده این دستگاه باشد . بلکه منظور

استفاده از قطعات استاندارد و باکیفیت است . ما در سالهای اخیر دربحث واردات این قطعات از کشورهای دیگر کمی دچار مشکل شده ایم ، به همین خاطر شاید نتوانیم از قطعات فابریک انها استفاده نماییم . اما در حال حاضر ساخت این قطعات بومی سازی گردیده و بسیاری از سازندگان داخلی این قطعات را با کیفیتی بسیار عالی در اختیار این صنعت قرارداده اند . که این امر باعث رونق بخشیدن به اقتصاد کشور و همچنین پاسخ به نیاز دارندگان اسانسورهای کارگاهی شده است .

کرین یاب با سالها تجربه و فعالیت در این عرصه می تواند قطعات اصلی و با کیفیت و فابریک اسانسور کارگاهی را با بهترین قیمت و در اسرع وقت در اختیار شما قرا دهد . همچنین در زمینه تعمیر انواع اسانسور کارگاهی از جمله تعمیرات و نگهداری اسانسور های کارگاهی زیر به صورت حرفه ای به شما اماده ارائه خدمات می باشد /

تعمیر آسانسور الیماک

تعمیر آسانسور پاپصیران

تعمیر آسانسور استریم

تعمیر آسانسور GJJ

تعمیر آسانسور اهرمکو

تعمیر آسانسور SCM

تعمیر آسانسور BAODA

تعمیر آسانسور ایستاصدر

تعمیر آسانسور SPj

نعمیر آسانسور XCMG

تعمیر آسانسور زوملاین

شماره تماس : 09120321500

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *