تعمیرات و نگهداری

خرید تاورکرین

خرید تاورکرین

خريد تاوركرين

وقتی صحبت از خرید تاورکرین یا ماشین آلات بزرگ مانند جرثقيل مي شود ، طیف وسیعی از قیمت ها را مشاهده خواهيد كرد. براساس سیاست های مالی برخی پیمانکاران خرید تاورکرین نو پيشنهاد مي شود با اين حال بهتر براي صرفه جويي در هزينه ها بازار جرثقیل های دست دوم را نيز در نظر بگيريد.

جرتقيل هاي تاوركرين بسته به نوع ساخت و شرايط نگهداري هزينه هاي مختلفي دارند. بنابراين براي صرفه جويي در زمان و انرژی خود جرتقيل هاي با كيفيت را انتخاب كنيد.خرید تاور کرین بسیار با کیفیت و با توانایی بالا يكي از مهم ترين قسمت هاي پروژه هاي عمراني است و معيوب بودن برخي قطعات و يا نصب نادرست ضررهای میلیاردي علاوه بر ضررهای جانی و انسانی در پي دارد. اگر به دنبال خرید تاوركرين هستید ، قبل از آن نكات لازم در اين مقاله را مطالعه كنيد.

 

نكات خريد تاوركرين نو

 • تعیین بودجه

طیف گسترده ای از جرثقیل های تاوركرين در ابعاد كوچك و بزرگ با كارايي هاي متفاوت وجود دارد ، قبل از خريد در ابتدا بايد بودجه خود و هزينه هاي نگهداري براي يك دوره 5 الي 10 ساله را تنظیم كنيد.

 • نوع تاوركرين

بعد از تعيين بودجه در اين مرحله متناسب با نياز استفاده از جرثقیل،نوع تاوركرين مناسب برای پروژه خود را تهیه کرده اید.

به عنوان نمونه اگر در كار ساخت و  ساز مشغول هستيد ، تاوركرين در صنعت ساختمان سازي بسیار متنوع و كاربردي است و خرید تاوركرين یک سرمایه گذاری ارزشمند مي باشد. بنابراین ، در ابتدا نیازهای خود را در مورد نحوه استفاده  و ميزان وزنه ها و ظرفيت بالابر مشخص کنید. به عنوان نمونه حداکثر بار شما چقدر است؟ ابعاد ، طول و ارتفاع بارهای شما چقدر است؟ و بعد اقدام به خريد كنيد.

 • نکات فنی موردنیازتان

قبل از انتخاب تاوركرين بايد مشخصات مورد نظر خود از قبيل ظرفیت حمل و جابجایی مواد ، سرعت انجام كار ، محدودیت های فضایی که جرثقیل در آن بايد کار کند ، فناوري مورد استفاده در آن و موارد ديگر موردنياز خود را در نظر بگيريد.

 • خرید از مراکز معتبر

اکنون که بودجه ، دلایل و ويژگي هاي جرتقيل مناسب خود را انتخاب كرديد بد نيست توجهي به سن جرثقیل و مقدار کار (در ساعت) و موقعیت جغرافیایی آن بيندازيد همانطور كه مي دانيد، شرایط محیطی تأثیر زیادی بر عملکرد جرثقیل دارد بنابراين عاقلانه است که ضمانت نامه هاي لازم برای ثبت حوادث و تعمیر و نگهداری آن را نيز هنگام خريد در نظر بگيريد.

اگر قصد خريد تاوركرين نو داريد با مراجعه به نمایندگی‌های معتبر فروش ماشین آلات ساختمانی علاوه بر پرداخت هزينه مناسب خدمات پس از فروش و گارانتی نيز دريافت خواهيد كرد.

 • سال تولید

توجه به میزان قديمي بودن و تاریخ ساخت تاوركرين هنگام خرید بسيار مهم است و حتما بايد به آن توجه ويژه اي داشته باشيد تا متضرر هزينه هاي جبران ناپذير نشويد.

 • میزان کارکرد

هر چقدر كاركرد تاوركرين بالا برود قطعات آن کهنه مي شود و نیاز به تعویض یا تعمیر قطعات جانبی هزينه اي اضافي بر دوش شما مي گذارد.

 • ایمنی

توجه به مسئله ايمني تاوركرين در هنگام خريد براي حفظ جون كارگران بسيار مهم است و بهتر است از برندهای معتبر خریداری شود.

 • بیمه نامه حمل و نصب و گارانتی

هنگام خرید تاورکرین براي جلوگيري از حوادث غیرقابل پیش بینی حتما به بیمه نامه حمل و نصب ، مدت گارانتی و خدمات پس از فروش آن توجه و نسبت به تهيه آنها اقدام كنيد.

 

نكات خرید تاورکرین دست دوم 

جرثقیل ها موثرترين ابزارهاي جابه جايي وسايل سنگين هستند. اجاره آسان ترین راه برای دسترسی به انواع مختلف جرثقیل به صورت روزانه ، هفتگی یا ماهانه بدون نیاز به خرید و صرف هزينه هاي بالا است.اگر به دنبال جرتقيل دست دوم هستيد .هزینه جرثقیل دست دوم بر اساس عوامل زیادی متفاوت است ، بنابراین تنها راه برای تخمين قیمت دقیق آن ، درخواست قیمت از فروشندگان مختلف است. از آنجا که هزاران مدل جرثقیل با ویژگی ها و مشخصات مختلف وجود دارد ،هیچ قيمت واحدي در مورد هزینه جرثقیل دست دوم وجود ندارد.

در مورد اجاره جرتقيل نيز به طور کلی ،هزینه اجاره براساس دلار براي جرثقیل های کوچک متحرک روزانه 200 دلار و هزینه جرثقیل های بزرگ نزدیک به 1000 دلار در روز است ، در حالی که اجاره جرثقیل های تاوركرين برای اجاره به مدت یک ماه حدود 15000 دلار هزینه دارد.

 

هزينه های خريد تاوركرين نو و دست دوم

تحویل و مونتاژ : بسیاری از جرثقیل ها از جمله تاوركرين نياز به مونتاژ در محل كار دارند.

مجوزها : غالباً جرثقیل ها برای کار نیاز به مجوز دارند ، بنابراین بايد هزینه ها و اسناد مربوط به مجوز ها را استعلام كنيد.

پرسنل واجد شرایط : جرثقیل هاي تاوركرين نیاز به اپراتورهای مجرب براي هدايت و كنترل جرتقيل دارند.بنابراين هزينه اي نيز به آنها تعلق مي گيرد.

سایر هزینه ها : قطع خطوط برق ، پرداخت اضافه کار و سایر هزینه ها به همراه جرثقیل را نيز بايد پرداخت كنيد.

عوامل موثر بر هزینه اجاره،لیستی از عوامل مختلفی که بر هزینه اجاره جرثقیل تأثیر می گذارد:

نوع جرثقیل : بسته به نوع جرثقیل اجاره ای ، هزینه ها متغیر است. معمولا جرثقیل های برج بسیار گرانتر هستند.

ظرفیت بالابر : هرچه جرثقیل بیشتر بتواند بار حمل کند ، گرانتر خواهد بود. برخی از بزرگترین جرثقیل های تاوركرين بیش از 1000 تن بار مي توانند حمل کنند .

مکان : در ايران بسته به كشورهاي مختلف ، قیمت ها به طور چشمگیری متفاوت است.

مدت زمان اجاره : اجاره جرثقیل برای مدت زمان طولانی براي شما گران تمام خواهد شد ،اما وقتی اجاره جرثقیل را به صورت هفتگی یا ماهانه اجاره می کنید هزینه آن به طور چشمگیری کاهش می یابد.

تقاضای فعلی : در طول رونق ساخت و ساز ، به دليل تقاضاي زياد جرثقیل ها هزینه ها به میزان قابل توجهی افزایش مي يابد.

در نظر گرفتن همه این عوامل به شما کمک می کند تا درک بهتری از قیمت اجاره جرثقیل داشته باشید.

 

مزایای خرید تاوركرين

 • پرداخت هزینه استهلاک كمتر
 • تاوركرين هاي نو با نگهداری مناسب به طور متوسط ​​بیست تا بیست و پنج سال دوام می آورند.
 • هر زمان که نیاز داشتید به جرثقیل دسترسی خواهيد داشت و مجبور نیستید هر دفعه منتظر بررسي و خريد جرتقيل باشيد.
 • می توانید تا 100 درصد هزینه خرید را به همراه پول اضافی برای نصب و حمل جرثقیل و همچنین آموزش کارکنان خود تأمین کنید.
 • تاوركرين نو دارای ارزش سرمايه گذاري است ، بنابراین می توانید آن را بفروشید یا در صورت تمایل به مدل جدید ارتقا دهید.

معايب خرید تاورکرین

 • شما مسئول کلیه هزینه های نگهداری ، تعمیرات و بازرسی جرثقيل هستید.
 • باید هزینه آموزش ، صدور گواهینامه و مجوز اپراتورهای جرثقیل خود را بپردازید.
 • موظف هستید در مورد جرثقیل ، اپراتورها و هر شغلی که از جرثقیل استفاده می كند بيمه تهيه كنيد.
 • با گذشت زمان ، جرثقیل قديمي و كهنه مي شود و دسترسی به جدیدترین ویژگی هاي به روز نداريد.
 • خرید جرثقیل مستلزم سرمایه گذاری بالا است.
 • باید تمام هزینه های حمل و نقل را بپردازید.
 • هزينه هاي نكهداري بالا
 • سفارشی سازی جرثقیل با تجهیزات مختلف برای مشاغل مختلف محدود است.

 

مزایای اجاره تاورکرین به جای خرید تاورکرین

اگر به دنبال اجاره تاوركرين به جاي خريد هستيد موارد زير را در نظر بگيريد:

 • خرید جرثقیل به سرمایه قابل توجهی نياز دارد كه پرداخت آن برای بسیاری از شرکت ها دشوار است.
 • هنگام خرید جرثقیل ، باید در نظر بگیرید که چگونه آن را به محل ساخت و ساز خود منتقل کنید و در صورت عدم استفاده آن را نگهداري كنيد ، كه هر دو هزینه اضافی براي شما خواهد شد.
 • در صورت خرید جرثقیل ، مسئولیت انجام تعمیرات منظم برای اطمینان از عملکرد ایمني آن بر عهده شما خواهد داشت.
 • هنگام خرید جرثقیل ، مشخصات و قابلیت های آن محدود است.
 • جرثقیل به مانند سایر دارایی ها مرور زمان ارزش خود را از دست می دهد و این باعث کاهش ارزش ارزش پول و سرمایه گذاری شما می شود.در مقابل ، اجاره جرثقیل قیمت بدون هزینه استهلاک براي شما تمام خواهد شد. علاوه بر این ، می توانید برای هر کار مختلف یک جرثقیل متفاوت اجاره کنید .در نهایت ، اجاره جرثقیل به این معنی است که مجبور نخواهید بود در هنگام استفاده از جرثقیل تعمیر و نگهداری آن را نيز به عهده بگيريد كه در طول زمان در هزینه هاي شما صرفه جویی می شود.

معایب اجاره تاوركرين

 • در حالی که مطمئناً اجاره جرثقیل دارای مزایای بیشماری است ، معایبي نيز دارد از قبيل:
 • آموزش اپراتورهای جرثقیل
 • ممکن است برخي تاوركرين ها در زمان های مختلف سال ، مانند تابستان که “فصل ساخت و ساز بالا” است ، در دسترس نباشند.
 • اگر دائماً به مدل جرثقیل خاصی نیاز دارید ، اجاره آن بيشتر مي شود.

 

خلاصه

جرثقیل هاي تاوركرين برای بلند کردن و جابجایی اجسام سنگین در محل های ساختمانی بزرگ استفاده می شوند. اين نوع جرتقيل ها با قابلیت های استثنایی بالابري بیشتر برای ساخت آسمان خراش ها استفاده می شود البته هزینه های واقعی جرثقیل بسته به نوع و كار شما متفاوت است . در كل،مهمترین هزینه  هاي خريد جرثقیل هزینه های بهره برداری ، نگهداری و تعمیر آن است. به عنوان نمونه نصب یا برچیدن جرثقیل ، نياز به استخدام افراد دارد و يا اگر جرثقیل خراب شود باید اجزای خاصی را در داخل جرثقیل مانند موتور ، یاتاقان ها ، چرخ دنده ها و موارد دیگر را تعویض کنید.با خريد جرتقيل ، باید هزينه هاي تعمیر و نگهداری منظم را درنظربگيريد كه بسيار گران است .بنابراين ،اگر به دنبال خريد جرتقيل تاوركرين هستيد بايد هزينه هاي زيادي را درنظر بگيريد.

 

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.