آسانسور کارگاهی, سرتیفیکیت

سیستم ایمنی آسانسورهای کارگاهی

سیستم ایمنی آسانسور کارگاهی

سیستم ایمنی آسانسورهای کارگاهی

بالابرهای صنعتی و آسانسورهای کارگاهی با توجه به شرایط خاصی که دارا می باشند پارامتر و سیستم ایمنی آسانسورهای کارگاهی از اصول ویژه خود برخوردارهستند که باید این موارد با حساسیت و دقت نظری بر روی اسانسورها نصب و راه اندازی و به صورت مرتب چک و بازدید شوند در زیر به تعدادی از انها اشاره خواهیم کرد .

  • لیمیت سویچ ها و میکروسویچ های درب ها : عملکرد این میکروسویچ ها بدین شکل است که در صورتی که هریک از درب ها باز باشد دستگاه از مدار خارج و نمی تواند حرکت کند
  • میکروسویچ تناژ دستگاه : که در صورتی که وزن بار بیش از ظرفیت دستگاه باشد این میکروسویچ عمل می کند و دستگاه قادر به سرویس دهی نمی باشد .
  • میکرو سویچ های حد بالا و حد پایین : وظیف این میکروسویچ ها کنترل کابین اسانسور در بالاترین ارتفاع و پایین ترین ارتفاع اسانسور می باشد .
  • استوپرهای مکانیکی بالای دستگاه: در صورتی که میکروسویچ حد بالای دستگاه عمل نکند و دستگاه از میکروسویچ عبور کند نهایتا با استوپر مکانیکی دستگاه برخورد خواهد نمود و کابین از خطر سقوط در امان خواهد ماند .
  • پاراشوت دستگاه : در صورتی که هیچ کدام از سیستم های ایمنی دستگاه عمل نکند و دستگاه به سمت سقوط ازاد حرکت کند پاراشوت وارد عمل خواهد شد .
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.