تاور کرین

واردات تاوركرين

واردات تاورکرین

واردات تاوركرين

انتخاب و خريد جرثقیل مناسب تاثیر زیادی بر افزايش كيفيت و كارايي و سرعت بخشيدن كارهاي ساخت و ساز دارد.با توجه به اهميت وجود جرثقيل ها در فضاي شهري، آنها را مي توان به دو دسته جرثقیل های متحرک و تاوركرين تقسيم كرد. تاورکرین یکی از پرکاربردترین جرثقیل برای سنگین ترین مواد ساختماني در ارتفاعات بالا است. تاوركرينها به دلیل دقت، کارایی ، پایداری و همچنين توانایی‌ افزايش ارتفاع چشمگیر آن‌ها از سایر انواع ديگر جرثقيل ها،به یک جزء کلیدی در صنعت ساخت و ساز تبدیل شده اند.
تاوركرين ها به دليل مزایا و كاربردهاي بسيار محبوب هستند از جمله اينكه تاور کرین ها می توانند در ظرفیت بارگیری و بلند کردن از هر جرثقیل دیگری بهتر عمل کنند.ظرفیت ارتفاع ، پایداری فوق العاده و تحمل سخت ترین عملیات بلند کردن قابل مقايسه با هيچ جرثقيلي نيست. به همين دليل ،بسياري از كشورهايي كه در زمينه توليد جرثقيل برج توانايي كافي ندارند رو به واردات تاوركرين كرده اند .
يكي از برترين برندهاي تاوركرين كه واردات بالايي در سطح جهاني دارد ليبهر است كه به طور ویژه با نیازهای انواع مشتريان و طیف گسترده ای از کاربردهاي ساخت و ساز هماهنگ است.در اين مقاله قصد داريم در مورد يكي از مهم ترين مباحث يعني واردات تاوركرين صحبت كنيم.

 

آنچه باید در مورد جرثقیل های برجی بدانید

امروزه تاوركرين ها سخت ترین کارها را بدون زحمت ضروری انجام مي دهند. اگر جرثقیل های برجی نبود، صنعت ساخت و ساز چندین سال و يا شايد براي هميشه عقب مي ماند و  نه تنها آسمان‌خراش‌های باشکوه شهرهای مدرن را از دست مي داديم، بلکه پل‌ها، راه‌آهن‌ها و مراكز تجاري و خدماتي بزرگ را نيز نداشتيم.
جدا از ارائه زیبایی شهری ، تاورکرین ها برای بلند کردن فولاد، بتن و سایر مواد سنگین مفید هستند. همچنین قابل حمل كردن تجهيزاتي هستند كه انسان ها نمي توانند انجام دهند.
اگر تا به حال به جرثقیل برجی نگاه کرده باشيد ،متوجه خم شدگي آنها مي شويد در حقيقت،فولاد مورد استفاده در ساخت جرثقیل قوی و سفت است، اما حتی فولاد نیز انعطاف پذیری خاصی دارد. به همين دليل طراحي سبك تاوركرين ها به احتمال زیاد به دلیل عدم انعطاف در فولاد است .تاورکرین مانند اکثر جرثقیل ها بر روی اهرم و تعادل کار می کند. در نهایت، جرم و اندازه فونداسیون برای اطمینان از پایداری تاورها طراحي شده است.
هنگامی که جرثقیل به محل می رسد، اولین کاری که باید انجام دهید این است که دکل را بسازید. هنگامی که دکل نصب شد، میز گردان در بالای دکل قرار می گیرد و اجزای افقی در آخر به آن اضافه می شوند (جلو، دکل، و وزنه تعادل).تمام فعالیت های فوق نیاز به استفاده از یک جرثقیل کمکی و محل کافی برای ساخت اجزای جرثقیل بر روی زمین دارد. جرثقیل های برجی مطمئناً از اولین باری که در اروپا ظهور کردند، راه طولانی را پیموده اند. آنها برای بسیاری از مشکلات ساختمانی راه حلي ارائه می دهند. تاوركرين هاي ساختمانی هم اكنون به عنوان ستون فقرات دنیای ساخت و ساز شهرت پیدا کرده اند. پروژه هاي ساخت و ساز كه نياز به استفاده از تاوركرين است:
 • بیمارستان ها و مراکز آموزشی
 • مسکن چندخانواری
 • امکانات تصفیه آب
 • گاراژهای پارکینگ
 • برج ها
 • پروژه های صنعتی
 

اهميت وجود تاوركرين در ايران

قهرمان انکارناپذیر و مطلق در جرثقیل های ساختمانی، تاورکرین ها هستند. بدون آنها، كشورها نمي توانستند براي حجم عظيمي از جمعيت جهان، خانه و محل هاي تجاري بسازند. جثه بلند و باریک تاورکرین ها با تحمل وزن زيا مصالح ساختماني توانستند تحول و شگفتي عظيمي را در سطح شهرها به وجود آورند. جرثقیل هاي برجی که اكنون می شناسیم در سال 1949 توسط هانس لیبهر آلمانی پس از جنگ برای بازسازی شهرهای بزرگ طراحی شد. طرح لیبهر دارای یک برج چرخان و برد 360 درجه داشت که کار ساخت و ساز را بسیار آسان كرده است. طراحي اوليه لیبهر الهام بخش اصلی برای نمونه های اولیه آینده تاوركرين ها شد.
در دهه 1970، اکثر تولیدکنندگان ساخت تاورکرین های هیدرولیکی را متوقف کردند و به جای آن به جایگزین های الکتریکی روی آوردند. مدل‌های مدرن ده‌ها ویژگی دارند که اپراتورهای جرثقیل قدیم فقط می‌توانستند رویای آن‌ها را داشته باشند. امروزه تاوركرين ها قدرتمندتر، همه کاره تر و کم مصرف تر از همیشه هستند.
ايران نيز مانند بسياري از كشورهاي ديگر براي پيشرفت در زير ساخت هاي شهري خود نياز به  واردات تاوركرين دارد. البته در زمينه قطعات تاوركرين علاوه بر واردات بسياري از شركت ها موفق به اخذ مجوز و تولید قطعات جانبی تاوركرين با قیمتی مناسب تر و حتي صادرات به كشورهاي ديگر شدند. در كل،واردات لزوماً چیز بدی نیست زیرا به ما امکان دسترسی به منابع و محصولات مهمی را می دهد که نبود آنها را احساس نكنيم.همانطور كه مي دانيد فعلا تاوركريني كه ساخت ايران باشد وجود ندارد و بايد از طريق واردات اين ابزار مهم در دسترس پيمانكاران قرار گيرد.

 

واردات تاورکرین در ايران

واردات به معني خرید يك کالا از یک کشور خارجی است در حالی که صادرات زمانی است که یک کشور کالا را به کشور دیگری بفروشد. واردات يك مفهوم تجاری پر اهميت در مبحث تجارت است.در حال حاضر یکی از صنایع کلیدی كشورها تاوركرين ها هستند. بسياري از كشورها در اين زمينه هم صادرکننده و هم واردکننده هستند .
همانطور كه مي دانيد،صادرات و واردات به رشد اقتصاد ملی و گسترش بازار جهانی دارد. واردات نيز امري مهم برای مشاغل و مصرف کنندگان فردی دارد. کشورهایی مانند ايران اغلب نیاز به واردات کالاهایی دارند که یا به راحتی در داخل کشور در دسترس نیستند یا در خارج از کشور ارزانتر مي باشند. اغلب اوقات، محصولات وارداتی قیمت بهتر یا انتخاب های بیشتری را در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهند که به افزایش استاندارد زندگی آنها کمک می کند.
واردات تاور کرین در ايران از کشورهای آسيايي انجام مي شود. اغلب كشورهاي آسيايي منبع بزرگي از جرثقيل هاي برجي در جهان هستند كه صادرات بسيار بالايي به كشورهاي مختلف دارند. کشورهای بسیاری اقدام به توليد تاوركرين كرده اند.خرید یا اجاره انواع تاور کرین ها دغدغه بسياري از  پيمانكاران ساختماني بوده است طوري كه پيدا كردن ماشين الات با كيفيت در اين حوزه بسيار سخت بوده است.شايد كمتر بتوان شركتي را پيدا كرد كه تاوركريني با قيمت مناسب در اختيار شما قرار دهد. خوبي وارادت تاوركرين در ايران اينكه بسياري از شركت هاي ساختماني میتوانید نوع تاوركرين موردنياز خود را با هزينه كم از شركت هاي جهاني وارد كنند. اغلب تاوركرين هاي وارداتي پر طرفدار،برندهايي از قبيل ریشییر ،ال باکسیر ،وولف ، پتن، زوملاين ، کاتانئو، ليبهر و xcmg مي باشد.
اگر بخواهيم از بزرگترين كشورهاي توليد كننده تاوركرين نام ببريم چین و پس از آن كشورهاي اروپايي خواهد بود.کشور هایي نظير آمریکای شمالی یعنی ایالات متحده آمریکا، کانادا و مکزیک، کشور های اروپایی یعنی آلمان، فرانسه، انگلیس، روسیه و ایتالیا، کشورهای آسیا و اقیانوسیه یعنی چین، ژاپن، کره، هند و جنوبی شرقی آسیا، کشور های آمریکای جنوبی یعنی برزیل، آرژانتین، کلمبیا و غیره واردات بسيار بالايي به كشورهاي ديگر دارد.

قوانين ترخيص و واردات تاوركرين در ايران

واردات تاوركرين کار چندان ساده ای نیست و برای اینکه افراد متحمل ضرر و زیان نشوند، بایستی که از قوانین مربوط به واردات جرثقیل به کشور مطلع باشند.واردات و ترخیص جرثقیل هم مراحل ،مدارك و مجوز خاص خود را دارد. همانطور كه مي دانيد،ترخيص و واردات برخي كالاها در ايران تا چه اندازه دشوار است.ترخیص تاوركرين نيز باید دارای پروانه مخصوص از گمرک ایران باشد.شايد جالب باشد بدانيد،تاكنون معادل دو میلیون و 403 هزار دلار جرثقيل جرثقیل های سنگین و فوق سنگین وارد کشور شده است و در بين ساير اقلام رتبه اول واردات را دارد.
هر فردي كه در زمينه واردات تاوركرين فعاليت مي كند بايد مدارک زير را داشته باشد:
امضاي شخص و مسئولین گمرک،اصل کارت بازرگانی و کپی آن،گواهی ترخیص جرثقیل،فاکتور خرید تاوركرين و بيمه گمرك،ارائه تمام اطلاعات مربوط به تاوركرين،اطلاعات فرد و شركاي تجاري، انجام مراحل اداری و امور گمرکی ترخیص ، ترخیص کارهاي ترانزیت مي باشد.

آمار و ارقام واردات انواع تاوركرين به ايران

حتما مي دانيد با توجه به طرح هاي توسعه اي در يران طی سال های اخیر واردات جرثقیل 25 تن و حتی بالاتر و دست دوم به كشور آزاد شده است.بيشترين امار واردات تاوركرين به ايران از كشورهاي چين و آلمان است. در حال حاضر كمترين سهم انواع واردات جرثقيل هاي هيدروليكي است و بيشترين سهم  جرثقيل هاي  سقفي،متحرك، تلسکوپی،برجي و بازويي دارد و هر كدام از آنها تعرفه گمرکی ترخیص جداگانه اي دارند.فراموش نكنيد كه واردات و ترخیص تاوركرين از گمرک بايد توسط افراد با تجربه و همه فن حريف انجام شود.

 

رايج ترين انواع تاور کرین هاي وارداتي

 • تاوركرين هاي چکشی
جرثقیل سر چکشی دارای یک بازوی ثابت و افقی و یک مجموعه چرخ دستی است با طول بازوي قابل تنظيم است كه براي فضاهاي كوچك و محيط هاي كاري با چندين جرثقيل مناسب مي باشد.
 • تاوركرين لوفینگ
این نوع جرثقیل که اغلب به آن لوفر نیز گفته می شود، از بازویی با قلاب ثابت براي چرخيدن به بالا و پایین استفاده مي كند.
به عنوان مثال، اگر در یک تاور کرین به 200 اینچ فاصله نیاز داشتید، اما ارتفاع 500 اینچ از تاور کرین فاصله داشت، نمی توانید از تاوركرين چکش استفاده کنید،در عوض تاوركرين هاي لوفردر زاویه بوم بالاتری تنظیم می‌شود، که معمولاً شعاع مورد نیاز را به کمتر از نصف حداکثر دسترسی کاهش مي دهند.
 • تاوركرين خود نصب
تاوركرين هاي خودنصب معمولا کوچکتر هستند و بدون نیاز مطلق به جرثقیل کمکی در محل نصب مي شوند. این جرثقیل‌ها را نمی‌توان به سازه متصل کرد و ارتفاع قلاب‌های محدودی دارد، معمولا اين تاوركرين براي پروژه‌های کوچک‌تر با سرمايه گذاري كم مناسب است.

 

 

مزاياي واردات تاوركرين
جرثقیل های ساختمانی تجهیزات فوق العاده قدرتمندی هستند که می توانند غیرممکن ها را ممکن کنند. اين ماشين الات به کارگران ساختمانی در سراسر جهان اجازه می دهند تا بارهای سنگین مورد نیاز برای تبدیل افق شهرهای ما را به کلان شهرهای مدرن انجام دهند. هر پروژه ساختمانی در مورد ابزار و مصالح نیازهای متفاوتی دارد. تاوركرين ها نيز مقرون به صرفه ترين تجهيزات مي باشند.یکی از ویژگی های جذاب تاور کرین این است که فضای نسبتا کمی را روی زمین اشغال می كنند و نحوه مونتاژ و برچیدن جرثقیل برجی نسبتا آسان است.همچنين تاوركرين ها می توانند بارهای سنگين را در بلندترين شعاع و در طولانی ترین مسیرها جابه جا كنند به همين دليل از اقلام ضروري هر ساخت و سازي است.

 

تولید كنندگان برتر تاوركرين در جهان

 • Sany با ظرفیت 3600 و 3600 تن
تولیدکننده چینی Sany پس از افزایش چشمگیر درآمد، خود با افزایش فروش انواع جرثقیل های سیار، خزنده، تاوركرين و کامیون توانسته تقريبا درامد خود را دو برابر كند و به رتبه 10 در توليد و واردات جرثقيل برسد.
 • Palfinger
تولیدکننده اتریشی جرثقيل Palfinger که در سال 1932 تأسیس شد، با واردات تاوركرين هاي خود توانست درآمدی بالغ بر 1551 میلیون دلار در سال 2018 كسب كند و به رتبه نهم صعود كند.
 • تادانو
تادانو جرثقيل ژاپنی، است كه برای اولین بار در سه سال گذشته به رتبه هشتم در زمينه توليد تاوركرين برسد.
 • Zoomlion
زوملاين  با درآمد 978 میلیون دلاری خود رتبه هفتم در ICm20 امسال رسیده است. افزایش چشمگیر درآمد نتیجه عوامل متعددی است، اما عمدتاً ناشی از افزایش فروش ناشی از پروژه‌های زیرساختی ابتکاری در بازار داخلی بوده است.
 • تاوركرين Manitowoc
Manitowoc  ششمين رتبه در زمينه توليد تاوركرين و جرثقيل هاي ساختماني دارد.
 • ماشین آلات سنگین Xuzhou (XCMG)
XCMG  در حال حاضر با 84 نوع جدید جرثقیل سفارشی در بازارهای خارج برترين توليد كننده جرثقيل است.
 • Liebherr
ليبهر يكي از سه شركت برتر است كه طیف وسیعی از جرثقیل های چرخدار متحرک، خزنده، تاوركرين و غيره را براي هر صنعتي در جهان ميسازد.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.