آسانسور کارگاهی

واردات قطعات آسانسورکارگاهی

واردات قطعات آسانسورکارگاهی

واردات قطعات آسانسورکارگاهی

اگرنگاهي به تعداد پروژه هاي در حال ساخت بيندازيد، از تعداد روزافزون آنها تعجب خواهيد كرد.شرکت های ساختمانی مطمئنا از این واقعیت خوشحال هستند که مي توانند حجم بالايي از پروژه هاي خود را با موفقيت به ثمر برسانند. هر شركتي براي انجام اين تعداد از حجم كار به فکر داشتن تجهیزات مناسب است، زیرا هیچ كاري بدون ابزار مناسب، با موفقیت و ایمن انجام نمي شود.
آسانسور های کارگاهی نیروی محرکه برای جا به جایی و بالا یا پایین بردن افراد در مصالح در روژه هاي ساختماني است. در پروژه های گوناگون صنعتی و ساختمانی برای صرفه جویی در وقت ، هزینه و كاهش آسيب هاي نیروی انسانی از این بالابرها استفاده می شود.بسياري از پیمانکاران ناچارند از آسانسورهاي كارگاهي به عنوان نياز دائمي در پيشبرد پروژه هاي خود استفاده كنند.آسانسور صنعتی خریداری شده برای پروژه اي ممكنه برای پروژه هاي ديگر مناسب نباشد، از این رو عملا آسانسور کارگاهی به درد پیمانکار نمی خورد.بنابراين در انتخاب آن بايد نهايت دقت را مبذول كرد.
از طرفي،قطعات ارتباط زیادی با ایمنی کارگران و تکمیل موفقیت آمیز پروژه ها دارد. بنابراين، نباید لوازم يدكي آسانسور كارگاهي را بدون بررسی کیفیت آنها خريد. مطمئناً خريد قطعات آسانسورکارگاهی با كيفيت سرمایه گذاری بزرگي است که نباید آن را ساده انگاشت. در ايران به دليل تحريم ها پيدا كردن شركت مناسب وارادات قطعات آسانسورکارگاهی برای پروژه هاي خود بسيار مهم است. در اين مقاله شما کارفرمایان و مشتريان را از سردرگمي نجات مي دهيم و بيشتر با قطعات آسانسور کارگاهی و اهميت  آنها آشنا مي كنيم.

اهميت قطعات آسانسورکارگاهی

کار در ارتفاعات بالا یکی از رایج ترین و در عین حال خطرناک ترین کارها در بسیاری از مشاغل است. آسانسورهاي كارگاهي از آن دست ابزارهايي كه وجود قطعات با كيفيت براي عملكرد صحيح آن لازم و ضروري است. قطعات آسانسورکارگاهی نقش مهمي در استفاده راحت و ايمن از آسانسور را دارند. عدم كمبود و وجود وسیعی از تجهیزات آسانسورهاي كارگاهي موجود در بازار،مديون واردات قطعات آسانسورکارگاهی مي باشد.
شرکت هاي بسياري در زمينه فروش انواع قطعات خدمت رساني مي كنند. بنابراين،اطمینان يافتن از شركتي مطمئن براي خريد قطعاتي مرغوب يك سرمايه گذاري ارزشمند و بلند مدت است كه باعث صرفه جويي در هزينه ها و زمان مي شود.
تصمیم گیری در مورد اینکه چه قطعه ای از تجهیزات بالابر برای پروژه هاي موردنظر مناسب ، كمي سخت است.مثلا ممكنه پروژه اي در محدوده یک ساختمان تجاری باشد که در آن صدا، تهویه و خطرات سایر کارگران را تحت تاثیر قرار دهد و آسانسور نتواند عملكرد صحيحي داشته باشد. همچنين ممكنه لازم باشد آسانسور در زمین های ناهموار و شیب های تند حركت كند. یا در فضايي خطرناك عمليات كار صورت گيرد، در همه اين موارد وجود تجهيزات و قطعات آسانسور براي اجراي عملكرد صحيح آسانسور در شرايط مختلف پروژه ها بسيار مهم است.در هنگام خريد لوازم يدكي آسانسوركارگاهي، چیزی به نام سایز مناسب برای انواع مدل هاي مختلف آسانسور وجود ندارد. به همین دلیل تامین کنندگان بايد انواع مختلفی از تجهیزات آسانسور صنعتی را داشته باشند .

نكات بررسي شركت هاي واردات قطعات آسانسورکارگاهی

مهمترین هدف در بحث تولید ، فروش و واردات قطعات آسانسور كارگاهي به كار رفتن جدیدترین تکنولوژی روز دنیا در توليد آن ها است. هنگام خريد قطعات بايد بايد عواملي چون قیمت مناسب ، تضمین ایمنی قطعات وارداتی آسانسور ، گارانتی ، گواهی ضمانت کیفیت ، خدمات پس از فروش و پشتیبانی براي خريدي مطمئن درنظر گرفته شود. علاوه بر اين موارد بايد از شركت هاي معتبري كه خدماتي از قبيل سرویس و نگهداری ، رفع خرابی در اسرع وقت ، سرویس دهی منظم ، قیمت مناسب ، استفاده از تکنسین های با تجربه ، پیشگیری از خرابی ، استفاده از کادر مجرب و متخصص ،استفاده از سیستم های روز دنیا، استفاده از بیمه مسئولیت با پوشش های کامل را ارائه دهند.
پیدا کردن بهترین شرکت آسانسوركارگاهي برای پروژه هاي ساخت و ساز همیشه کار آسانی نبوده است. بنابراین، براي تصميم گيري عاقلانه بايد موارد زير را در نظر گرفت:
 • مدت زمان فعاليت شركت

وقتی صحبت از نصب، تعمیرات، نوسازی و نگهداری آسانسورهاي صنعتي می شود، دانش فنی و تخصص بسیار مهم است. بنابراین، دانستن مدت زمان فعالیت یک شرکت آسانسور نشان دهنده تجربه و دانش آن مي باشد كه بايد در نظر گرفته شود.
 • بررسي حوزه تخصصی شركت( تجاری / مسکونی / ارتقاء / صنایع )

اکثر شرکت‌های آسانسورهاي كارگاهي در زمينه پروژه‌های مختلف تجاری، مسکونی، یا نوع خاصی از تسهیلات (مانند هتل ها، انبارها، ساختمان های اداری، و غیره) فعاليت مي كنند،بنابراين قبل از خريد قطعات بايد از هماهنگي شركت مورد نظر با نوع پروژه شما مطلع شويد.
 • بررسي نمونه كارهاي شركت

طبق يك جمله معروف “یک عکس ارزش هزار کلمه را دارد”، به اين معني كه نمونه کارهای تکمیل شده شركت هاي صنعتي به شما درک درستی از قابلیت ها و همچنين تجربه آن مي دهد.
 • بررسي روش و فرآیند شركت

هر شرکت آسانسور رویکرد متفاوتی برای عرضه محصولات و تجهيزات مورد نياز آسانسور دارند.بنابراين،بهتر قبل از خريد در مورد فرآیند شركت جويا شويد تا بفهمید آیا روند شركت با پروژه شما همسويي دارد یا خیر و اينكه چه مدت آسانسور با قابلیت سرویس دهی دارد .
 • آیا قطعات شركت اختصاصی است؟

خريد قطعات اختصاصی گزینه های تعمیر و نگهداری را محدود می کند و به طور كلي در هزينه هاي شما صرفه جويي مي شود.در بهترين حالت، بهتر شرکت های آسانسوري که قطعات اختصاصی ارائه مي دهند را در نظر بگيريد.قطعات و لوازم معيوب، علاوه بر خطر تعطیلی پروژه باعث مرگ و مير كارگران بسياري مي شود.

نكاتي لازم در مورد خرید قطعات آسانسور كارگاهي

 • در نظر گرفتن نوع مواد

بسته به نوع موادی که باید جابجا شود،آسانسور ممكنه به لوازم يدكي و قطعات مختلفي نیاز داشته باشد. قبل از خرید باید به دقت در مورد موادي آسانسور بايد جابه جا كنيد توجه داشته باشيد. به این ترتیب، می‌توانید انواع لوازم و قطعاتي كه مورد نياز خود را خريداري كنيد .
 • توجه به محیط

همانطور كه مي دانيد، آسانسورهاي صنعتي در محیط یا شرایط آب و هوایی به خوبي كار نمي كنند و هنگام خرید لوازم بالابر بايد به عواملي از قبيل دما، شرایط آب و هوایی و به محیط کلی توجه كنيد. با در نظر گرفتن همه این عوامل، قادر خواهید بود آن دسته از تجهیزاتی را انتخاب کنید که در شرایطی كاري شما مقاوم بوده و مدت طولانی دوام بیاورند.
 • بررسي کیفیت

قبل از خريد تجهيزات آسانسور، کیفیت و دوام آنها را بررسی کنید. زيرا كه هر چند ماه یکبار هزینه ملزم به پرداخت اضافي براي خريد ابزار و تجهيزات خواهيد بود، بنابراین،بايد برای بررسی کیفیت تجهيزات وقت بگذاريد.
 • بررسي اعتبار وارد كننده قطعات

بررسی شهرت شركت هاي وارد كننده قطعات آسانسوركارگاهي در هنگام خرید تجهیزات بسيار مهم است. تامین کنندگان بسیار زیادی در اين زمينه وجود دارند و مطمئنا تقلب و كلاهبرداري عاجتناب ناپذير نيست. به همین دلیل بررسي اعتبار شركت ها عامل مهمي كه نبايد ناديده گرفت.
 • مقايسه قیمت ها

همانطور كه مي دانيد،بررسي و مقايسه قيمت ها تاثير بزرگي در خريدي مطمئن دارد. خوبي بررسي قيمت ها اينكه بهترين تجهیزات بالابر را مي توانيد با قیمت‌های مناسبی و متناسب با بودجه خود پيدا كنيد. صرفه جویی در پول همیشه مثبت است، اما اغلب هنگام خرید تجهیزات ،هزینه های تعمیر و نگهداری را در نظر بگيريد، برخی از فروشندگان ممکن است قیمت‌های بسیار پایینی را ارائه دهند كه نشان دهنده معيوب يا فرسوده بودن قطعه است كه منجر به خرابي آسانسور و سقوط آن مي شود.
 • بررسي ساعت سنج

سال مدل دستگاه نشان‌دهنده طول عمر آن است. برخی از آسانسورها تقریباً در طول عمر خود عملکرد ثابتی داشته اند، در حالی که برخی دیگر استفاده چنداني از آنها نشده است. در بیشتر موارد قبل از خريد شده، بايد از ساعات استفاده یا مسافت پیموده شده آسانسور مطلع باشيد و حتماً از فروشنده ميزان كاركرد آسانسور را استعلام بگیرید و گرنه با تجهيزات فرسوده روبه رو مي شويد و دوبرابر بايد هزينه پرداخت كنيد.
 • سنجش مزایا و معایب گارانتی

ضمانت‌نامه‌ها آرامش خاطر و امنیتي را ارائه می‌دهند که دستگاه مورد استفاده شما در صورت آسیب پوشش داده می‌شود، اما به عنوان هزینه اضافی در نظر گرفته مي شوند. اغلب ماشین آلات سنگين شامل 180 روز ضمانت قطعات همراه با ارسال رایگان مي باشند. قطعات دست دوم نيز با اطمینان خاطر در طول شش ماه اول ضمانت قطعا را پوشش مي دهد.
 • اندازه آسانسور

اندازه پلت فرم اسانسور تفاوت زیادی در کارایی و ایمنی در محل کار ایجاد مي كند. پلتفرم‌های عریض‌تر دسترسی بهتری را ارائه می‌دهند و با پیشرفت کار به تغییر موقعیت کمتری نیاز دارند، در هر صورت اندازه يكي از مهمترين مواردي كه بايد متناسب با پروژه خود در نظر بگيريد.

آشنایی با قطعات آسانسور کارگاهی

 • سکشن آسانسور

سکشن آسانسور کارگاهی يكي از مهم ترين قطعات است كه بسته به ارتفاع ساختمان و ظرفیت و مدل هر آسانسور مورد نظر در ابعاد مختلفي مي باشد. سکشن ها بر اساس مولفه های بسیاری می توانند با هم متفاوت باشند.از این رو برای هر آسانسور کارگاهی لازم است تا سکشن خاصی خریداری شود.
 • پایه تثبیت

پایه تثبیت یکی دیگر از قطعات آسانسور کارگاهی است که سكشن ها بر روي آن نصي مي شود به همين دليل اهميت بالايي دارد.
 • پاراشوت

پاراشوت قطعه بسيار مهم و ضروري در آسانسوركارگاهي است،زيرا از سقوط آسانسور جلوگيري مي كند.پس همانطور كه مي دانيد، نقش پاراشوت آسانسور کارگاهی در حفظ امنیت و ایمن سازی آسانسور عامل مهم است. وجود این سیستم در آسانسورهای کارگاهی یک مزیت مهم به حساب می آید.
 • تابلو فرمان

تابلو فرمان اصلی ترین قطعات است و نقش مغز متفكر و پردازش آسانسور را ايفا مي كند. به وسيله مدار فرمان تمامی دستورات به  موتور ارسال می شود و نحوه عنلكرد آسانسور تعيين مي شود.
تابلو فرمان معمولا در موتورخانه آسانسور نصب میگردد و وطایف زیر را بر عهده دارد:
 • تشخیص موقعیت کابین در هر لحظه
 • حفاظت الکتریکی از تجهیزات
 • کنترل جهت حرکت و سرعت موتور اصلی
 • کنترل تجهیزات الکتریکی مانند : درب کابین ، ترمز و …
 • نظارت بر حرکت بدون خطر کابین
 • تابلو کنترل درایودار

کنترل دور موتور یا درایو دستگاهی موجب تغییر قابلیت گشتاور و سرعت در موتور شود.
 • گیربکس

گیربکس به عنوان قلب آسانسور شناخته می شود و از 4 بخش مختلف یعنی ترمز الکتریکی، فلکه گیربکس، گیربکس و موتور الکتریکی تشكيل شده است.
 • موتور

حتما مي دانيد، نیروی لازم جهت جابجایی و بالا و پایین رفتن آسانسور کارگاهی به وسیله موتور تأمین می گردد.موتور آسانسور کارگاهی با توجه به ظرفیت آن از 2 یا 3 موتور دو سرعته و تک سرعته تشکیل شده است.
 • حفاظ به کار رفته در اطراف اتاقک آسانسور
وظیفه این حفاظ در درجه اول حفظ ايمني و محدود کردن ورود افراد به محدوده اتاقک اسانسور است.
 • نرده امگا

مزیت ایمنی نرده امگا این است که در زمان حرکت آسانسور از ورود و خروج افراد جلوگیری کرده و زمانی که آسانسور در حال حرکت می باشد.
 • سوئیچ های ایمنی

سوئیچ های ایمنی روي درب كابين نصب مي شوند و جلوي خطر سقوط آسانسور را مي گيرند.
 • محدودکننده های انتهای مسیر

محدودکننده ها قطعات مکانیکی می باشند که موجب اتمام حرکت آسانسور شده و کمک فراوانی جهت جلوگیری از سقوط آن مي كنند.
 • موتور

نيروي اصلي آسانسور توسط موتور و گيربكس به حركت مي آيد. موتور های آسانسور های کارگاهی در دو مدل وجود دارند: گیربکس دار و بدون گیربکس وجود دارد. موتور آسانسور کارگاهی بسيار حياتي كه معمولا با توجه به ظرفیت آسانسور تعيين مي شود.اصل حرت و ساختار آسانسور به گيربكس بستگي دارد و بدون آن عملا آسانسور فايده اي ندارد.
 • شاسی موتور

موتور ، گیربکس و ترمز باید روی یک شاسی مونتاژ مي گردد.شاسی موتور بصورت یکپارچه كل اجزاي موتور را در يك راستا قرار مي دهد.
 • فلکه هرز گرد

از فلکه هرزگرد برای به وجود آوردن اصطکاک بیشتر میان سیم بکسل و فلکه ها و همچنین مناسب کردن زاویه سیم بکسل ها ( آلفا) استفاده می شود .
 • گاورنر

گاورنر مسئوليت تعيين و محدود كردن سرعت كابين براساس استاندارهاي بين المللي را دارد.

انواع ديگر قطعات آسانسور

 • کابین آسانسور
 • درب اتوماتیک
 • درب لولایی آسانسور
 • شستی طبقه و شستی کابین آسانسور
 • سیم بگسل
 • تراول کابل
 • ریل
 • شستی کابین آسانسور
 • قطعات مکانیکال آسانسور
 • قطعات راه اندازی

اجاره قطعات آسانسوركارگاهي در مقابل خريد

تصمیم گیری در مورد اجاره يا خريد تجهيزات به عوامل مختلفي بستگي دارد. عوامل زیر که باید قبل از خريد یا اجاره در نظر بگیرید صحبت کنند:
موقعیت مالی: در نظر بگیرید که آیا در موقعیتی هستید که بتوانبد پرداخت های کوتاه مدت اجاره روزانه، هفتگی یا ماهانه را بپردازيد.
دفعات استفاده: برنامه کاری مورد استفاده آسانسور را در نظر بگیرید. اگر فقط برای دوره های کوتاه و متناوب مورد نیاز است، اجاره گزینه بهتری است.
طول کلی استفاده: زمانی که نیاز طولانی مدت به آسانسور است مطمئنا خريد گزينه ترجيحي مي باشد.
تعمیر و نگهداری تجهیزات: تامین کنندگان اجاره قطعات را در شرایط عالی نگه می دارند و برنامه تعمیر و نگهداری برنامه ریزی شده را بر روي آنها پياده سازي مي كنند . در حالي كه با خريد هزينه و مسئوليت تعمیر و نگهداری را بر دوش صاحب تجهیزات می باشد.
بازگشت به لیست

یک نظر در “واردات قطعات آسانسورکارگاهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.