سرتیفیکیت

گواهینامه اپراتور تاور کرین

گواهینامه اپراتور تاور کرین

گواهینامه اپراتور تاور کرین

گواهینامه اپراتور تاور کرین

همانگونه که میدانیم کاربری یا راهبری هر دستگاهی به تجربه و تخصص کافی نیاز دارد . یعنی این که اگر قرار است که راهبری دستگاهی مانند تاور کرین را که می تواند بسیار پرخطر و حادثه ساز باشد را به کسی بسپاریم قاعدتا باید آن شخص در این حوزه تخصص و تجربه کافی داشته باشد . و اصولا این تجربه و تخصص از طریق اموزش به دست می آید .

شرایط احراز گواهینامه اپراتور تاورکرین

اخذ گواهینامه اپراتور تاورکرین دارای شرایط خاصی است که ما در این مقاله به طور اختصار به بخشی از این شرایط اشاره می کنیم

  • یکی از مهمترین این شرایط داشتن صحت و سلامت روحی و روانی می باشد
  • دومین شرط لازم برای این کار داشتن صحت و سلامت فیزیکی و همچنین صحت و سلامت قوای شنوایی و بینایی عالی می باشد .
  • نداشتن ترس از ارتفاع و توان جسمانی بالا رفتن از ارتفاع یکی دیگر از شرایط داشتن این شغل است
  • گذرراندن دوره اموزشی لازم در خصوص اصول باربرداری و تجهیزات باربرداری و ایمنی باربرداری
  • گذراندن دوره عملی کار با تاور کرین

گواهینامه اپراتوری تاورکرین را از کجا باید گرفت ؟

بسیاری از کسانی کا با تاور کرین و یا کارگاههای ساختمانی فعالیت می کنند فکر می کنند که گواهینامه اپراتوری تاور کرین را باید از راهنمایی و رانندگی گرفت در صورتی که این تصور تصور نادرستی می باشد . و بر خلاف این ذهنیت گواهینامه اپراتور تاور کرین توسط شرکتهای بازرسی وابسته با سازمان استاندارد ایران و شرکتهای بازرسی مورد قبول وزارت کار و همچنین اموزشگاه های سازمان فنی و حرفه ای صادر می گردد .

برای اخذ گواهینامه اپراتور تاور کرین چه باید کرد ؟

برای گرفتن گواهینامه اپراتور تاور کرین باید به یکی از مراکز صدور این گواهینامه از جمله شرکتهای بازرسی و یا مراکز آموزش فنی و حرفه ای تحت نظر وزارت کار مراجعه نمود و د ر کلاسهای اموزش تئوری و عملی انها شرکت نمود و نسبت به اخذ این گواهینامه اقدام کرد .

این کلاسها شامل دو بخش تئوری و عملی خواهد بود . در بخش تئوری اپراتور تاور کرین با تاور کرین و قسمتهای مختلف این دستگاه اشنا خواهد شد . در باره مکانیزم کاری و عملگرهای تاور کرین و کلیه قسمتهای مهم و حیاتی در این دستگاه را خواهد شناخت . با کلیه میکروسویچ ها و محدود کننده های تاور کرین اشنا میشود و این که چگونه باید از انها استفاده نمود . با تجهیزات باربرداری و ایمنی کار با تاور کرین نیز اشنا خواهد شد . چگونگی ارتباط بین اپراتور وریگر نیز از دیگر آموزشهای لازم در این بخش خواهد بود .

دربخش عملی کار با تاور کرین توسط دستگاههای سیمولاتور به اموزش عملی با این دستگاه می پردازد . و پس از آموزش های مقدماتی اپراتور به صورت واقعی بر روی یک دستگاه تاور کرین نیز اموزش های لازم را خواهد دید . پس از گزراندن این دوره ها اپراتور تاور کرین موفق به اخذ گواهینامه خواهد شد . و این گواهینامه به مدت شش ماه اعتبار خواهد داشت .

تمدید گواهینامه اپراتور تاورکرین

همانگونه که در بخش های بالا اشاره کردیم اپراتور تاور کرین پس از گذراندن دورهای فوق موفق به اخذ گواهینامه اپراتوری تاور کرین خواهد شد  و این گواهینامه به مدت 6 ماه اعتبار خواهد داشت . اما این گواهینامه بعد از 6 ماه از تاریخ صدور منقضی خواهد شد و دوباره باید اپراتور و یا مدیران کارگاههایی که اپراتور تاور کرین دارند نسبت به تمدید این گواهینامه اقدام نمایند . در این مرحله با توجه به این که اپراتور قبلا دوره اموزش اپراتوری را دیده است نیاز به حضور مجدد در این دوره ها را ندارد فقط کافیست با ما تماس بگیرید و درخواست تمدید گواهینامه را بدهید . و با درخواست کارگاه یا اپراتورنسبت به تمدید گواهینامه کارشناس مربوطه در کارگاه حضور پیدا می کند و پس از اطمینان از صحت و سلامت اپراتور و تست باربرداری مجدد ازاپراتور نسبت به تمدید گواهینامه مذکور اقدام خواهد شد .

کارشناسان ما در خصوص کلیه موارد فوق چه در مرحله اموزش و چه در مرحله صدور و چه در مرحله تمدید گواهینامه اپراتور تاورکرین به شما امادگی لازم را خواهند داشت و شما را در این امر یاری خواهند نمود . کافیست با ما در ارتباط باشید .

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *