سرتیفیکیت

سرتیفیکیت تاورکرین

گواهینامه اپراتور تاور کرین

سرتیفیکیت تاورکرین

سرتیفیکیت تاورکرین : با توجه به حجم روز افزون ساخت و ساز در سال های اخیر و استفاده فراوان از تاور کرین ها و اسانسورهای کارگاهی در این فرآیند ، بحث ایمنی و بازرسی ها و اخذ سرتیفیکیت تاور کرین نیز از درجه اهمیت بالایی برخوردار است . عدم دقت به این مقوله مهم  برای پروژه ها وکارگاهها می تواند عواقب بسیار سنگینی را چه از نظر مالی وچه از نظر خطرات جانی برای کارگاهها ایجاد نماید .

سرتیفیکیت تاورکرین چیست؟

سرتیفیکیت از لحاظ لغوی به معنای گواهی ، گواهینامه و یا تاییدیه است .

هردستگاه تاور کرین یا آسانسور کارگاهی که در پروژ یا هر محیط صنعتی که نصب می گردد پس از مراحل نصب ، باید سرتیفیکیت ویا گواهی سلامت دریافت نماید . این سرتیفیکیت به این معناست که دستگاه مذکور توسط یکی از شرکتها یا اشخاص دارای صلاحیت ، بازدید و بازرسی شده است وکلیه استانداردهای لازم را چه از نظر فیزیکی ، چه از نظر کیفیت وکمیت نصب وهمچنین از نظر سلامت بودن کلیه قسمتهای کنترلی شامل برقی ومکانیکی  را دارا می باشد . وانجام کار با این دستگاه بلامانع می باشد .

اخذ سرتیفیکیت تاورکرین از وظایف کیست ؟

قاعدتا بحث های ایمنی کارگاهها ودستگاهها از وظایف ذاتی واحدهای ایمنی و HSE  محسوب می شود . مدیران ایمنی موظف هستند دستگاههای موجود در کارگاهها از قبیل تاور کرین و آسانسورهای کارگاهی را تحت نظارت وکنترل خود داشته باشند و نسبت به کوچکترین نواقص وخرابی انها حساسیت داشته باشند. این نظارت می تواند از مرحله خریداری ، حمل ، نصب و راه اندازی وتعمیرات ونگهداری باشد . ودر فواصل زمانی مشخص نسبت به بازرسی های دوره ای تیم های تعمیرات ونگهداری اقدام نمایند . وهمچنین در زمان مقرر نسبت بهاخذ سرتیفیکیت تاور کرین اقدامات لازم را انجام دهند .

مراحل اخذ سرتیفیکیت تاور کرین چگونه است ؟

اصولا مراحل اخذ سرتیفیکیت تاور کرین به شکل زیر می باشد .

– در خواست واحد ایمنی از یکی از شرکتهای بازرسی جهت بازدید و بازرسی از تاورکرین

– اعزام کارشناس بازرسی

– بازرسی از تاور کرین و تهیه چک لیست های لازم

– چک کردن وتست بار وچک کردن کلیه قسمتهای تاورکرین

– صدور سرتیفیکیت در صورت سالم وآماده به کار بودن تاورکرین

– صدور عدم تطابق در صورت داشتن مشکل فنی

– برطرف نمودن مشکلات توسط تیمهای تعمیرات ونگهداری

بازرسی مجدد توسط بازرس

– در صورت برطرف شدن مشکل ، صدور سرتیفیکیت

 

سرتیفیکت آسانسور کارگاهی

یکی دیگر از سرتیفیکیت های مهم در کارگاهها ، سرتیفیکیت آسانسورهای کارگاهی می باشد . آسانسورهای کارگاهی نیز با توجه به این که برای بالابردن مصالح وهمچنین در بسیاری از موارد جهت بالابردن وحمل ونقل انسان استفاده می گردد  ، از اهمیت بالایی برخوردار است . ایمنی این دستگاهها نیز منوط به بازرسی های مرتب ودوره ای می باشد . واستفاده از این دستگاه بدون دریافت سرتیفیکیت سلامت ، بسیار کار خطرناک و دور از ذهنی خواهد بود .

جهت دریافت سرتیفیکیت تاور کرین وهمچنین مشاوره در این زمینه با کارشناسان ما در ارتباط باشید .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *