آسانسور کارگاهی

آسانسورکارگاهی زوملاین

آسانسور کارگاهی زوملاین

آسانسورکارگاهی زوملاین

پیشرفت در علوم صنعتی موجب شد تا آسانسورهای ساده تبدیل به آسانسور کارگاهی شوند .امروزه بدون وجود اين آسانسورها نمی توان با سرعت كار ساخت و سازی را پيش برد. بالابرهای کارگاهی تجهيزات بسیار مهمی برای مصارف صنعتی و عملياتی هستند كه بزرگترین مزیت آنها تعمیر آسان و راحت است.

آسانسورکارگاهی نوع کامل شده ی بالابر ها است و تجهیزات ضروری در محل هاي ساخت و ساز آپارتمان ها ، مجتمع های تجاری، سد سازی و بنادر را حمل می كند . امروزه مدل ها و برندهای مختلفی از آسانسورهای کارگاهی روی كار آمده اند كه از همه لحاظ با آسانسورهای معمولی متفاوت است و هر کدام ویژگی و عملکرد متفاوتی دارند كه باعث صرفه جويی در روند ساخت و ساز می شود.  يكی از آسانسورهای كارگاهی با كيفيت زوملاين است كه بر اساس الزامات و استانداردهای روز دنيا ساخته شده است.

اگر با آسانسورهای آليماك آشنايی داشته باشيد حتما می دانيد، آسانسورهای کارگاهی زوملاین از نظر سال ساخت به پای اليماك نمی رسد .اما این آسانسور توانسته با طرح های متفاوت بر اساس نیاز مشتری و گنجاندن ويژگي های مختلف در بازارآسانسورهای کارگاهی، برای خود جایی باز نماید .بيشتر فعاليت زوملاين در حوزه جرثقيل و ماشين آلات عمرانی است و تولید آسانسورکارگاهی به صورت رسمی در محصولات این شرکت به چشم نمی خورد. این شرکت تولیدات آسانسور خود را با ويژگي های منحصر به فرد در تناژها و ابعاد مختلف تولید و عرضه مي كند طوری كه كارفرمايان و افرادی كه به اين تجهيزات نياز دارند، آن را به عنوان اولين انتخاب خود در نظر مي گيرند.امروزه زوملاين برندی كه كارفرمايان با خيال راحت از آن در ساخت و سازها استفاده می كنند.برای آشنايی بيشتر با آسانسورکارگاهی زوملاین اين مقاله را حتما مطالعه كنيد.

آسانسورکارگاهی چيست و چرا به آن نياز است؟

دیدن بسیاری از آسانسورکارگاهی یک امر معمول است و بسیاری از کارگاههای مدرن متناسب با پیشرفتهای امروزی برای امور مختلف از آنها استفاده می كنند. مزایای اين آسانسورها به حدی كه كار را برای بسياری از تكنسين ها آسان كرده است.يكی از برندهای معروف آسانسورکارگاهی، زملاين است كه به دليل انطباق پذیری فوق العاده متنوع و ظرفیت بالابری بالا، آن را در فروش شماره يك جهانی قرار داده است.

انواع آسانسور کارگاهی

آسانسور های کارگاهی که درون چاهک نصب می شود و دارای ریل های T9 و یا T16 استاندارد آسانسورکارگاهی است که دارای حرکتی نرم و ایمن می باشد.

آسانسور کارگاهی که بر روی نمای ساختمان نصب می شود و شامل قطعه های 3 متری می باشد که روی همدیگر مونتاژ می شود و سیستم حرکتی آن ها به صورت کششی یا با رک و پنیون می باشد.

آسانسور کارگاهی ثابت ، قابلیت افزایش قدرت با به کار بردن جک های هیدرولیکی قوی را دارند. ثابت هیدرولیک جک مستقیم ،ثابت زنجیری و کابلی هیدرولیکی و ثابت آکاردئونی از انواع کارگاهی ثابت می باشند.

آسانسور کارگاهی سیار یا متحرک ،آسانسور کارگاهی سیار دارای انواع جابه جایی به صورت عمودی و افقی می باشند ، به این معنی که از نوع افقی آن ها در انتقال و حمل بار های سنگین در کارگاه ها و کارخانه ها و .. به صورت افقی استفاده می شود و از نوع عمودی آن نیز در سطح شهر ها برای کار در ارتفاعات از قبیل تعویض چراغ های دکل ها و پاکسازی شیشه های برج ها استفاده می شود.

بایدها و نبایدهای استفاده از آسانسوركارگاهی زوملاین

 • به عنوان صاحب وظیفه باید مطمئن شوید که همه کارکنان استفاده از بالابر را بلد باشند.
 • بررسی کنید که تجهیزات به خوبی نگهداری می شوند و برای استفاده مناسب هستند
 • اطمینان حاصل کنید که همه قطعات ، از جمله لوازم جانبی ، می توانند وزن بار را تحمل کنند.
 • استفاده درست از تجهیزات مطابق دستورالعمل سازنده
 • مطمئن شوید که کارکنان از لباس محافظ استفاده كنند.

اجازه ندهید افراد غیر مجاز ، فاقد صلاحیت یا آموزش ندیده از تجهیزات بالابر استفاده کنند .برخی از کارگران ، برای مثال مبتدیان ، جوانان یا افراد دارای معلولیت ، در معرض خطر است و نیاز به آموزش و نظارت دارند.افرادی كه آسانسورهاي كارگاهی استفاده كنند بايد آموزش کافی ببينند و دارای مهارت ها و دانش لازم باشند و از نظر جسمی برای کار مناسب باشند. همچنين حتما موارد زير را بررسی كنيد:

 • آسیب یا خرابی تجهیزات یا لوازم جانبی ناشی از مرطوب شدن
 • محیط ساینده یا خورنده
 • تلاش برای جابجایی وزنه های بسیار سنگین و بیش از حد بار دستگاه
 • خرابی تجهیزات
 • سلامت و امنیت
 • راه اندازي و ايمني آسانسور به طور مناسب برنامه ریزی شود.
 • به درستی طراحی ، تولید و آزمایش شده است. نگهداری را فراموش نکنید

عواملی که در استفاده از آسانسوركارگاهی زوملاین بايد درنظر داشته باشد :

 • چه چیزی را مي خواهيد بلند کنید ؟
 • بار و تجهيزات چقدر سنگین است و آیا این محدوده برای وسایل بالابر در محدوده ایمن است؟
 • چه کسی کنترل آسانسور را در دست دارد؟
 • آیا در صورت لزوم می توانید آسانسور را تعمير کنید؟
 • استفاده از تجهیزات بالابری معتبر و ايمن
 • گزارشهای معاینه کامل
 • گواهی انطباق یا آزمایش
 • مطمئن شوید که بار به درستی به تجهیزات بالابر وصل شده است. در صورت لزوم ،بار را محکم ببندید تا از سر خوردن یا افتادن جلوگیری شود.
 • جلوگیری از آسیب دیدن لبه های تیز بار
 • اجازه ندهید که تکل با افتادن و کشیدن از زیر بارها آسیب ببیند
 • هنگام استفاده مطمئن شوید که شاخص های ايمني رعايت شده باشد.
 • نحوه پیکربندی و درستي دستگاه تنظیم شود.
 • از تجهیزات نامناسب مانند زنجیرهای موقتی ، آسیب دیده و بد فرسوده استفاده نكنيد.

 

چرا ایمنی تجهیزات آسانسورکارگاهی زوملاین مهم است؟

 • کار با هر ماشین آلات می تواند خطرناک باشد زیرا ماشین آلات متحرک می توانند و از جهات مختلف باعث صدمه شود:
 • افراد می توانند با جابجایی قطعات ماشین آلات مورد اصابت قرار گرفته و مجروح شوند یا زمین بخورند .
 • ممكنه آسانسور از غلطک ، تسمه ، زنجیر و درایو قرقره خارچ شود يا كشيده شود.
 • اصطکاک یا سایش قطعات
 • ممكنه اسانسور آنقدر گرم یا سرد باشد که باعث سوختگی يا برق گرفتگي شود.
 • تعمیر و نگهداری ضعیف و استفاده نامناسب از ماشین آلات
 • بی تجربگی یا عدم آموزش

تفاوت آسانسورکارگاهی زوملاین با آسانسور معمولی

آسانسور کارگاهی وظیفه ی حمل بار یا نفرات را با ظرفیت های بسیار زیاد در ارتفاعات بر عهده دارد در حالی که آسانسور معمولی ظرفیت مشخصی دارد و فقط به منظور جابه جایی افراد به طبقات بالا به کار برده می شود.

 • آسانسور کارگاهی و معمولی از نظر ظاهری نیز با هم متفاوت می باشند . در آسانسور معمولی کابین و تزیینات به کار برده می شود در حالی که نوع کارگاهی فاقد کابین یا جنبه ی تزئینی می باشد.
 • در نوع کارگاهی به دلیل حساسیت بالای ایمنی که وجود دارد ایمنی بسیار بیشتری نسبت به آسانسور معمولی به کار گرفته می شود.
 • آسانسور معمولی فقط به صورت عمودی نفرات را جابه جا می کنند در حالی که نوع کارگاهی به صورت افقی نفرات یا بار را جابه جا می کنند.
 • نوع ساخت و نیاز به چاهک ، نوع موتور و تعداد آن ها نيز از دیگر تفاوت این دو نوع آسانسور به شمار میرود.

چگونگي پيدايش آسانسوركارگاهی زوملاين

شركت صنایع سنگین زوم لاین(Zoomlion) ، در سال ۱۹۹۲ بنیان گذاری شد. صنایع سنگین Zoomlion ، ششمین تولید کننده بزرگ ماشین آلات سنگین جهان است كه در سال 1992 در استان هونان تأسیس شد. این شرکت متعهد به توسعه و تولید در زمینه تجهیزات صنایع سنگين با استفاده از تکنولوژی های پیشرفته با بیش از ۲۰ سال تجربه در نوآوری و توسعه، به وجود آمده است و هم اکنون به عنوان يك موسسه اقتصادی جهانی دارای ۷۳ خط تولید ،در کنار ۱۰۰۰ محصول متنوع میباشد. در حال حاضر اين شركت به بیش از ۱۰۰ کشور ارسال محصول دارد كه توانسته مدال طلايي بزرگترين شركت صادر كننده در زمينه تجهيزات سنگين را كسب كند. خانواده بزرگ زوم لاین با تجربه۵۰ ساله در زمینه ى پروژه هاى عمراني  و كارخانه ای به وسعت ۳ میلیون متر مربع توانسته در بازار جهانى بورس ورود پيدا كند.

این شرکت از ابتداى تاسیس با رشد ۶۰ درصدي تولید و توسعه در بین ۱۰ برند برتر تولید ماشین آلات و ششمین شرکت چین از بین ۱۰۰ شرکت سازنده ماشین آلات قرارگرفته است. امروزه برند آسانسورگارگاهی زوملاين نامی كه اكثر كارفرمايان از تکنولورژى پیشرفته و کار آمد آن مطلع هستند و از آن با خيال راخت استفاده مي كنند.زوملاین اولین شرکت ماشین آلات ساخت و ساز در چین است و در حال حاضربه عنوان یکی از برندهای صاحب وارد ايران شده است .

ويژگي های آسانسوركارگاهی زوملاين

مزیت فضا : آسانسورهای زوملاين به طور کلی  فضای کف کارگاه را حداکثر می کند و  فضای كمي را اشغال می كند.

از نظر فنی قوی :مکانیزمی که در زوملاين به كار برده شده ، معمولاً دارای قطعات کاری کمتری نسبت به بالابرهای ديگر است ، بنابراین طبیعتاً احتمال خرابی آن كم تر است و هزينه های تعمير و نگهداری به شدت كاهش می يابد.

ارزش مادام العمر:به طور کلی آسانسورهای زوملاين طول عمر بیشتری دارند كه اگر به درستی با یک برنامه پیشگیرانه نگهداری شوند ارزش مادام العمر دارند.

با مزایای این چنینی ، واضح است که چرا تکنسین ها و مدیران کارگاه ها هنگام ارتقاء تجهيزات خود زوملاين را انتخاب مي كنند.

تجهیزات ایمنی آسانسورکارگاهی زوملاين

برخی از مهمترین تجهیزات ایمنی که مانع از سقوط می شوند و نقش اساسی در ایمنی آن ها ایجاد می کنند شامل موارد زیر می باشد .

 • نرده امگا

نرده هایی می باشند که با نصب در مکان از پیش تعیین شده ای که جایگاه ورودی و خروجی هر طبقه می باشند و با باز و بسته شدن ، مانع از ورود اشخاص یا افراد به مسیر عبور می شوند .

 • سوئیچ های ایمنی یا لمینت سوئیچ

در ابتدا و انتهای مسیر و بر روی درب ورودی کابین نصب می شوند و مسیر حرکت را بین دو سوئیچ نصب شده محدود می نمایند .

 • پاراشوت

سیستم جلو گیری از سقوط می باشند .

 • قطعه ی محدود کننده ی انتهای مسیر

در صورت عمل نکردن لمینت سوئیچ این قطعه به صورت مکانیکی باعث پایان دادن ادامه ی حرکت و جلوگیری از خارج شدن دستگاه از بالای مسیر می باشد.

ويژگی های آسانسورکارگاهی زوملاين

آسانسورهای زوملاين دارای ظرفیت بالا ، دسترسی عالی و نگهداری آسان هستند و مناسب براي استفاده در مکان هایی که دسترسی به آنها دشوار است. ويژگي حائز اهميت زوملاين ظرفیت بزرگ ، قابلیت اطمینان بالا ، کنترل دقیق و عملکرد عالی آن است. همچنين قدرت تحمل بارها تا 350 کیلوگرم و سیستم قدرت قوی و کم مصرف با شاسی آفرود حرفه ای است كه اين آسانسور را در صدر برندهای با كارآمد بالا قرار داده است. علاوه بر اين،نوع طراحی و موتور با كيفيت آن تعمیر و نگهداری را راحت تر کرده و منجر به صرفه جويي در هزينه ها مي شود.مزایای فنی و فناوری زوملاين محصولات جدید با “قابلیت اطمینان ، سادگی و کارایی” با الزامات استانداردهای اروپایی ، آمریکایی و ملی را برای مشتریان فراهم آورده است.

آسانسوركارگاهی زوملاين با ارتفاع 6-12 متر و حداکثر ظرفیت تحمل 350 کیلوگرم امكان بلند كردن بارهاي مختلف در ساخت و ساز ، ساخت کارگاه ، دکوراسیون و نگهداری مسکن و غیره را دارد. در عین حال ، زوملاين توجه ویژه ای به ایمنی و ثبات در محصولات آسانسورهاي كارگاهي دارد و در حال حاضر ،محصولات آن شرایط لازم برای فروش در بازارهای اروپا و آسیای جنوب شرقی را کسب کرده اند.همچنين انواع تجهیزات مدرن را برای پروژه های زیربنایی ، ساخت و ساز ، انرژی و سیستم حمل و نقل ارائه می دهد.

چرا بايد آسانسوركارگاهی زوملاين را انتخاب كرد؟

زوملاين غول تولید تجهیزات ساختمانی از بدو تأسیس تاکنون با450  نوع محصول شانس بی شماری را در داخل و خارج از کشور پشت سر گذاشته است و پیشرفتهای چشمگیری در طراحی ، مهندسی و ساخت تجهیزات ساختمانی با تکنولوژی بالا برای خدمت به نیازهای صنعتی جامعه جهانی به دست آورده است.

یک شرکت پیشگام در صنعت ماشین آلات ساختمانی چین و یکی از 103 اولین شرکت ابتکاری در چین است. این شرکت در حال تحقیق و تولید ماشین آلات کلیدی برای پروژه های زیربنایی و ساختمانی ، پروژه های حمل و نقل و پروژه های انرژی است. سرمایه ثبت شده این شرکت 1.521 میلیارد RMB است و نزدیک به 20000 نفر را مشغول به کار می کند. حوزه های تجاری آن عبارتند از: ماشین آلات بتنی ، ماشین های جرثقیل متحرک ، ماشین آلات محیط زیست و بهداشت ، ماشین آلات بالابر ساختمانی ، ماشین آلات راهداری ، ماشین آلات ساختمانی بنیاد و آسانسورهاي كارگاهی.

 

بازگشت به لیست

2 نظر در “آسانسورکارگاهی زوملاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.